Updates OpenTK: alerts voor antwoorden op kamervragen, betere kamerstukdossiers en meer!

Hallo allemaal,

Vorige maand mailde ik over wat verbeteringen, waaronder dat als kamerstukken verwijzen naar andere kamerstukken, OpenTK daar nu klikbare links van maakt. Hier is een boel fanmail over binnengekomen. Het goede nieuws is dat deze feature nu nog wat uitgebreid is, waardoor ook document- en zaaknummers (2026D09757 of 2026Z04244) klikbaar gemaakt zijn.

Dit is de web-versie van een bericht naar de OpenTK nieuwsbrief, schrijf je ook in als je op de hoogte gehouden wilt worden van de nieuwste ontwikkelingen!

Verder, de weergave van schriftelijke vragen is sterk verbeterd. Zo wordt bij een schriftelijke vraag nu ook direct een link getoond naar eventuele antwoorden. Ook is de pagina versimpeld en verkort, met minder dubbele data.

Als schriftelijke vragen nog niet beantwoord zijn kan er nu op het belletje 🔔 gedrukt worden, en dan krijg je direct een mail als de regering antwoorden gestuurd heeft:

De Kamer brengt de meeste documenten onder in kamerstukdossiers. Sommige van deze dossiers zijn hele vergaderjaren, andere gaan over specifieke organisaties. Uitermate nuttig zijn de kamerstukdossiers die gaan over specifieke wetten, zoals 36263 over de AIVD/MIVD cyberwet. In zo’n dossier komen dan op 1 plek alle documenten samen die gaan over zo’n nieuwe wet.

Tot vorige maand was de zoekpagina voor kamerstukdossiers best traag, en zag bovendien maar op de meest recente 2500 dossiers. Inmiddels schiet hij weer goed op en vindt de zoekbar, al terwijl u typt, alle dossiers sinds 2008. Dit is allemaal erg geschikt voor onderzoek hoe het zo gekomen is met een wet of regel. Aanrader!

Een journalist tipte me dat het nuttig zou zijn de stemuitslag van een motie direct op de pagina van die motie weer te geven, en dat blijkt inderdaad handig. Dank! En voor wie gevoelig is voor dat soort dingen (🙋), de data/tijdstippen van de stemmingen zijn nu netjes uitgelijnd.

Ook leuk om te weten, bij moties verschijnt nu al heel snel of deze aangenomen zijn of niet. De exacte stemuitslagen komen pas later.

Tot zover - blijf vooral verzoeken voor verbeteringen sturen, dit helpt echt enorm. Er is veel mogelijk, dus vraag vooral!

Groeten,

Bert