Verzoek aan staatssecretaris Defensie om nadere reactie op zijn brief van 10 maart inzake informatievoorziening over het JSF project
Brief lid / fractie
Nummer: 2009D11349, datum: 2009-03-11, bijgewerkt: 2024-02-19 10:56, versie: 1
Directe link naar document (.doc), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: M. Peters, Tweede Kamerlid (Ooit GL kamerlid)
Onderdeel van zaak 2009Z04361:
- Volgcommissie: commissie voor de Rijksuitgaven
- Volgcommissie: vaste commissie voor Financiรซn
- Volgcommissie: vaste commissie voor Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (2010-2012)
- Voortouwcommissie: vaste commissie voor Defensie
- Stemmingen en besluiten:
- 2009-03-12 17:00 โ Onder verwijzing naar eerdere commissiebrief staatssecretaris van Defensie verzoeken de Kamer uiterlijk dinsdag 17 maart 2009 te informeren over het tijdspad ten aanzien van het NLR-rapport inzake geluid. (Besluit)
- 2009-03-12 17:00 โ De commissie zal voorts aan de minister van Economische Zaken en de staatssecretaris van Defensie kenbaar maken toch grote waarde te hechten aan ontvangst van de toegezegde jaarrapportage uiterlijk 24 maart 2009 teneinde een gedegen voorbereiding van het geplande AO Vervanging F-16 op 15 april 2009 mogelijk te maken. Indien de Kamer de jaarrapportage later dan 24 maart 2009 ontvangt, zal de commissie uistel van het op 15 april 2009 geplande AO overwegen. De commissie verzoekt de minister van Economische Zaken en de staatssecretaris van Defensie ook hierop uiterlijk 17 maart 2009 te reageren. (Besluit)
- 2009-03-12 17:00: Extra procedurevergadering (Procedurevergadering), vaste commissie voor Defensie
Preview document (๐ origineel)
Van: Peters M. Verzonden: dinsdag 10 maart 2009 19:32 Aan: Lange de Tim; Bijl van der M. Onderwerp: verzoek n.a.v. brief Stas Defensie van 10 maart over informatievoorziening over het JSF project Geachte griffier, Graag stel ik voor een extra procedurevergadering of per email een stilzwijgende instemmingsprocedure-rondje te houden omdat ik de commissie wil voorleggen de staatssecretaris om een nadere reactie te vragen op zijn brief van 10 maart waarin hij ingaat op allerlei informatieverzoeken van onze kant. Ik vind m.n. de vraag over de geluidsgegevens van Saab onvoldoende beantwoord (zie laatste paragraaf blz. 3 van de brief). Uit het antwoord blijkt niet of de Kamer er nog steeds vanuit kan gaan dat het te ontvangen NLR rapport ook alle relevante geluidsgegevens van Saab zal meenemen. Bij Saab bleek immers dat DMO op 22 januari jl. nadere geluidsgegevens had opgevraagd terwijl de daarvoor aan Saab gegevens deadline van 1 april samenvalt met de deadline van het NLR rapport zelf. Moet hieruit worden afgeleid dat de NLR analyse niet alle relevante Saab-gegevens zal meenemen of dat het DMO-verzoek aan Saab is aangepast? Nu wij als Commissie hebben afgesproken dat alle informatie die de Kamer nodig heeft voor het AO uiterlijk 1 april ontvangen dient te zijn, stel ik er prijs op hierover specifiek duidelijkheid te verkrijgen. Met vriendelijke groet, Mariko Peters Vervolg Bladzijde PAGE 2