[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [๐Ÿง‘mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [๐Ÿ” uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Verzoek reactie berichtgevingen media evacuatie Nederlanders uit Jemen

Bijlage

Nummer: 2015D13061, datum: 2015-04-09, bijgewerkt: 2024-02-19 10:56, versie: 1

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Gerelateerde personen:

Onderdeel van zaak 2015Z06439:

Onderdeel van activiteiten:

Preview document (๐Ÿ”— origineel)


Nederlanders nog niet weg uit Jemen

Dinsdag, 21:20

Binnenland, Buitenland, Politiek

http://nos.nl/data/image/2015/04/07/147363/864x486.jpg

Een Indiaas marineschip haalt burgers op in de Jemenitische havenstad Hodeida EPA

Zeventien Nederlanders die nog in Jemen zijn, hebben geen gebruik gemaakt van de mogelijkheid de burgeroorlog daar te ontvluchten. Een Indiaas marineschip is zonder hen uit Jemen vertrokken, zegt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken.

India heeft de afgelopen dagen meer dan 3000 onderdanen uit Jemen weggehaald. Bij de operatie werden fregatten en transportvliegtuigen ingezet. Zeker 26 landen, waaronder Nederland, Duitsland en Frankrijk, hadden India gevraagd om ook hun burgers te evacueren.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft daarop contact opgenomen met zeventien Nederlanders van wie bekend is dat ze in Jemen verblijven. Nu blijkt dat niemand de mogelijkheid tot evacuatie kon of wilde aangrijpen.

Verslechterd

De situatie in Jemen is de afgelopen weken ernstig verslechterd. Saudi-Arabiรซ en andere Golfstaten proberen met luchtaanvallen een einde te maken aan de opmars van sjiitische rebellen. Die zouden gesteund worden door het sjiitische bewind in Teheran. In januari riep Buitenlandse Zaken alle Nederlanders in Jemen al op het land te verlaten. Toen ging het om dertig ร  veertig mensen.