Voorhang wijziging Regeling ambulancezorgvoorzieningen
Regels inzake de organisatie, beschikbaarheid en kwaliteit van ambulancevoorzieningen (Wet ambulancezorgvoorzieningen)
Brief regering
Nummer: 2021D14933, datum: 2021-04-22, bijgewerkt: 2024-02-19 10:56, versie: 3
Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (kst-35471-38).
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: T. van Ark, minister voor Medische Zorg (Ooit VVD kamerlid)
Onderdeel van kamerstukdossier 35471 -38 Regels inzake de organisatie, beschikbaarheid en kwaliteit van ambulancevoorzieningen (Wet ambulancezorgvoorzieningen).
Onderdeel van zaak 2021Z06747:
- Indiener: T. van Ark, minister voor Medische Zorg
- Voortouwcommissie: vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport
- 2021-05-11 15:45: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
- 2021-05-12 10:15: Procedures en brieven (Procedurevergadering), vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport
- 2021-06-02 13:35: Aanvang middagvergadering: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
Preview document (🔗 origineel)
Tweede Kamer der Staten-Generaal | 2 |
Vergaderjaar 2020-2021 |
35 471 Regels inzake de organisatie, beschikbaarheid en kwaliteit van ambulancevoorzieningen (Wet ambulancezorgvoorzieningen)
Nr. 38 BRIEF VAN DE MINISTER VOOR MEDISCHE ZORG
Aan de Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal
Den Haag, 22 april 2021
Hierbij bied ik u aan het ontwerp van een wijziging van artikel 23 van de Regeling ambulancezorgvoorzieningen1. In deze wijziging wordt geregeld dat aanbieders van mobiele zorg vanuit of naar het buitenland (voorheen buitenlandvervoerders genoemd) net als andere zorgaanbieders uitstel krijgen om hun jaarstukken over 2020 aan te leveren. Zij hoeven dit niet te doen vóór 1 juni 2021, maar krijgen de tijd tot 1 oktober 2021.
De voorlegging geschiedt in het kader van de wettelijk voorgeschreven voorhangprocedure (artikel 20, tweede lid, van de Wet ambulancezorgvoorzieningen) en biedt uw Kamer de mogelijkheid zich uit te spreken over de voorgestelde wijziging voordat deze zal worden vastgesteld.
Op grond van de aangehaalde bepaling wordt de vast te stellen ministeriële regeling aan beide kamers der Staten-Generaal overgelegd. De ministeriële regeling wordt niet eerder vastgesteld dan vier weken na de overlegging van het ontwerp.
Een gelijkluidende brief heb ik gezonden aan de Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal.
De Minister voor Medische Zorg,
T. van Ark
Raadpleegbaar via www.tweedekamer.nl↩︎