De aanhouding van een griffier voor het lekken van informatie
Schriftelijke vragen
Nummer: 2024D29483, datum: 2024-07-26, bijgewerkt: 2024-08-20 12:53, versie: 2
Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (kv-tk-2024Z12205).
Antwoorden op deze schriftelijke vragen:- Antwoord op vragen van het lid Vondeling over de aanhouding van een griffier voor het lekken van informatie (2024D30189)
- Eerste ondertekenaar: M. Vondeling, Tweede Kamerlid (PVV)
Onderdeel van zaak 2024Z12205:
- Gericht aan: T.H.D. Struycken, staatssecretaris van Justitie en Veiligheid
- Voortouwcommissie: TK
Preview document (🔗 origineel)
| Tweede Kamer der Staten-Generaal | 2 |
| Vergaderjaar 2023-2024 | Vragen gesteld door de leden der Kamer |
Vragen van het lid Vondeling (PVV) aan de Staatssecretaris voor Rechtsbescherming over de aanhouding van een griffier voor het lekken van informatie (ingezonden 26 juli 2024).
Vraag 1
Bent u bekend met het bericht «Griffier Rotterdamse rechtbank aangehouden voor lekken van informatie»?1
Vraag 2
Kunt u aangeven wat voor informatie er is gelekt? Indien er vertrouwelijke informatie naar buiten is gebracht, welke gevolgen heeft dit voor de desbetreffende zaken?
Vraag 3
Bij hoeveel zaken is deze griffier betrokken geweest?
Vraag 4
Hoe is de Rijksrecherche erachter gekomen dat de griffier informatie lekte?
Vraag 5
Zijn er eerder al signalen geweest dat deze griffier informatie lekte? Zo ja, welke stappen zijn hiertegen ondernomen?
Algemeen Dagblad, 25 juli 2024, Griffier Rotterdamse rechtbank aangehouden voor lekken van informatie(https://www.ad.nl/rotterdam/griffier-rotterdamse-rechtbank-aangehouden-voor-lekken-van-informatie~a94c5199/).↩︎