Amendement van het lid Flach over het adviescollege laten beoordelen of sprake is van substantiële regeldrukeffecten als gevolg van een gewijzigd voorstel
Regels omtrent de instelling van het Adviescollege toetsing regeldruk (Instellingswet Adviescollege toetsing regeldruk)
Amendement
Nummer: 2025D04371, datum: 2025-02-04, bijgewerkt: 2025-02-07 08:38, versie: 2 (versie 1)
Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (kst-36450-14).
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: A.J. Flach, Tweede Kamerlid (SGP)
Onderdeel van kamerstukdossier 36450 -14 Regels omtrent de instelling van het Adviescollege toetsing regeldruk (Instellingswet Adviescollege toetsing regeldruk).
Onderdeel van zaak 2025Z01885:
- Indiener: A.J. Flach, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
- 2025-02-18 15:00: Stemmingen (Stemmingen), TK
- 2025-03-04 15:10: Stemmingen (Stemmingen), TK
Preview document (🔗 origineel)
Tweede Kamer der Staten-Generaal | 2 |
Vergaderjaar 2024-2025 |
36 450 Regels omtrent de instelling van het Adviescollege toetsing regeldruk (Instellingswet Adviescollege toetsing regeldruk)
Nr. 14 AMENDEMENT VAN HET LID FLACH
Ontvangen 4 februari 2025
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:
In artikel 8, derde lid, vervalt «substantiële», en wordt aan het slot een zin toegevoegd, luidende «Het adviescollege geeft de aanvullende zienswijze indien de wijziging naar zijn oordeel substantiële regeldrukeffecten heeft.».
Toelichting
Indiener vindt dat de beoordeling of sprake is van substantiële regeldrukeffecten als gevolg van een gewijzigd voorstel moet worden overgelaten aan een onafhankelijk en ter zake deskundig adviescollege en niet aan de regering. Door middel van dit amendement wordt ATR daarom in staat gesteld te beoordelen of er sprake is van substantiële regeldrukeffecten als gevolg van het gewijzigde voorstel voor regelgeving, nadat het college reeds in eerder stadium advies heeft uitgebracht over het oorspronkelijke voorstel. Dit amendement verplicht de regering het adviescollege in staat te stellen een aanvullende zienswijze te geven op voorgenomen regelgeving die is gewijzigd in die zin dat er regeldrukeffecten zijn. ATR beoordeelt vervolgens of sprake is van substantiële regeldrukeffecten. Als dat het geval is, zal zij aanvullende zienswijze leveren. Als daarvan geen sprake is, hoeft ATR geen aanvullende zienswijze te geven. Zodoende kunnen de ministerraad en Staten-Generaal bij behandeling ervan meewegen wat het effect is van het gewijzigde voorstel ten aanzien van de regeldruk.
Flach