[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Procesreactie op de initiatiefnota van het lid Bushoff “Stop de commercie, steun de huisarts. Een plan voor toekomstbestendige huisartsenzorg” (Kamerstuk 36666-2)

Brief regering

Nummer: 2025D07721, datum: 2025-02-21, bijgewerkt: 2025-02-21 15:30, versie: 1

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Gerelateerde personen: Bijlagen:

Onderdeel van zaak 2025Z03427:

Preview document (🔗 origineel)


Geachte voorzitter,

Per brief van 24 december jl.1 heeft de vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport mij verzocht om een reactie op de Initiatiefnota van het lid Bushoff “Stop de commercie, steun de huisarts. Een plan voor toekomstbestendige huisartsenzorg”.

Ik heb de initiatiefnota van het lid Bushoff met veel interesse gelezen. Het is mijn ambitie om te zorgen dat de huisartsenzorg voor iedere inwoner van Nederland toegankelijk is en blijft. Ik zet mij ervoor in om hierover concrete afspraken te maken met betrokken partijen in het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord, waarover ik op dit moment met partijen in gesprek ben. De initiatiefnota ervaar ik daarbij als steun in de rug. Ik verwacht dat een groot deel van de voorstellen van het lid Bushoff een plek zal krijgen in dit akkoord.

Om die reden wacht ik ook met een inhoudelijke reactie op deze initiatiefnota tot het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord is afgerond. Om u bekende redenen heeft dat proces enkele weken vertraging opgelopen. Zodra ik met partijen tot een onderhanderlaarsakkoord ben gekomen zal ik uw Kamer informeren. Op datzelfde moment reageer ik ook op alle inhoudelijke voorstellen dat het lid Bushoff in zijn initiatiefnota doet.

Hoogachtend,

de minister van Volksgezondheid,

Welzijn en Sport,

Fleur Agema


  1. [1] Kenmerk 36666/2024D51586↩︎