Procesreactie op de initiatiefnota van het lid Bushoff “Stop de commercie, steun de huisarts. Een plan voor toekomstbestendige huisartsenzorg” (Kamerstuk 36666-2)
Initiatiefnota van het lid Bushoff “Stop de commercie, steun de huisarts. Een plan voor toekomstbestendige huisartsenzorg”
Brief regering
Nummer: 2025D07721, datum: 2025-02-21, bijgewerkt: 2025-03-10 12:59, versie: 5 (versie 1, versie 2, versie 3, versie 4)
Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (kst-36666-3).
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: M. Agema, minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Ooit PVV kamerlid)
Onderdeel van kamerstukdossier 36666 -3 Initiatiefnota van het lid Bushoff “Stop de commercie, steun de huisarts. Een plan voor toekomstbestendige huisartsenzorg”.
Onderdeel van zaak 2025Z03427:
- Indiener: M. Agema, minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport
- Voortouwcommissie: vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport
- 2025-03-04 15:55: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
- 2025-03-06 15:00: Procedurevergadering VWS (Procedurevergadering), vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport
- 2025-03-13 13:45: Aanvang middagvergadering: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
Preview document (🔗 origineel)
Tweede Kamer der Staten-Generaal | 2 |
Vergaderjaar 2024-2025 |
36 666 Initiatiefnota van het lid Bushoff «Stop de commercie, steun de huisarts. Een plan voor toekomstbestendige huisartsenzorg»
Nr. 3 BRIEF VAN DE MINISTER VAN VOLKSGEZONDHEID, WELZIJN EN SPORT
Aan de Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal
Den Haag, 21 februari 2025
Per brief van 24 december jl.1 heeft de vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport mij verzocht om een reactie op de Initiatiefnota van het lid Bushoff «Stop de commercie, steun de huisarts. Een plan voor toekomstbestendige huisartsenzorg».
Ik heb de initiatiefnota van het lid Bushoff met veel interesse gelezen. Het is mijn ambitie om te zorgen dat de huisartsenzorg voor iedere inwoner van Nederland toegankelijk is en blijft. Ik zet mij ervoor in om hierover concrete afspraken te maken met betrokken partijen in het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord, waarover ik op dit moment met partijen in gesprek ben. De initiatiefnota ervaar ik daarbij als steun in de rug. Ik verwacht dat een groot deel van de voorstellen van het lid Bushoff een plek zal krijgen in dit akkoord.
Om die reden wacht ik ook met een inhoudelijke reactie op deze initiatiefnota tot het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord is afgerond. Om u bekende redenen heeft dat proces enkele weken vertraging opgelopen. Zodra ik met partijen tot een onderhanderlaarsakkoord ben gekomen zal ik uw Kamer informeren. Op datzelfde moment reageer ik ook op alle inhoudelijke voorstellen dat het lid Bushoff in zijn initiatiefnota doet.
De Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport,
M-F. Agema
Kamerstuk 36 666 / Kenmerk 2024D51586↩︎