Amendement van het lid Stoffer over schrappen van de delegatiegrondslag waarmee bij algemene maatregel van bestuur wordt bepaald welke onderwerpen in de regiovisie moeten worden opgenomen
Wijziging van de Jeugdwet, de Wet marktordening gezondheidszorg en enige andere wetten teneinde te bevorderen dat jeugdhulp en gecertificeerde instellingen voor de uitvoering van kinderbeschermingsmaatregelen en jeugdreclassering steeds voldoende beschikbaar zijn (Wet verbetering beschikbaarheid jeugdzorg)
Amendement
Nummer: 2025D10577, datum: 2025-03-12, bijgewerkt: 2025-04-02 11:59, versie: 1
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: C. Stoffer, Tweede Kamerlid (SGP)
Onderdeel van kamerstukdossier 36546 -22 Wijziging van de Jeugdwet, de Wet marktordening gezondheidszorg en enige andere wetten teneinde te bevorderen dat jeugdhulp en gecertificeerde instellingen voor de uitvoering van kinderbeschermingsmaatregelen en jeugdreclassering steeds voldoende beschikbaar zijn (Wet verbetering beschikbaarheid jeugdzorg).
Onderdeel van zaak 2025Z04576:
- Indiener: C. Stoffer, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
- 2025-04-01 15:10: Stemmingen (Stemmingen), TK
Preview document (๐ origineel)
TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL | 2 | |
Vergaderjaar 2024-2025 | ||
36 546 | Wijziging van de Jeugdwet, de Wet marktordening gezondheidszorg en enige andere wetten teneinde te bevorderen dat jeugdhulp en gecertificeerde instellingen voor de uitvoering van kinderbeschermingsmaatregelen en jeugdreclassering steeds voldoende beschikbaar zijn (Wet verbetering beschikbaarheid jeugdzorg) | |
Nr. 22 | AMENDEMENT VAN HET LID stoffer | |
Ontvangen 12 maart 2025 | ||
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor: |
I
In artikel I, onderdeel D, vervalt onderdeel 2.
II
In artikel I, onderdeel G, vervalt in het voorgestelde artikel 2.23, tweede lid, โartikel 2.2, derde lid, ofโ.
Toelichting
Dit amendement regelt dat de delegatiegrondslag waarmee bij algemene maatregel van bestuur wordt bepaald welke onderwerpen in de regiovisie moeten worden opgenomen, komt te vervallen.
De regering wil gemeenten verplichten om een regiovisie op te stellen. De indiener van dit amendement kan zich daarin vinden. De regering wil vervolgens bij amvb (voorgestelde artikel 2.2, derde lid) bepalen welke onderwerpen in ieder geval in de regiovisie moeten worden opgenomen. De indiener van dit amendement vindt dit een te vergaande inbreuk op het decentrale karakter van het jeugdstelsel. Hij stelt daarom voor deze delegatiebepaling te schrappen. Hij wijst er daarbij op dat de regiovisie onderdeel gaat uitmaken van de wettelijk verplichte gemeentelijke beleidsvisie op de jeugdhulp. In het huidige artikel 2.2, tweede lid, worden reeds een aantal eisen gesteld aan de gemeentelijke beleidsvisie, maar is verder geen delegatiebepaling opgenomen. De indiener stelt voor om dit zo te houden.
Stoffer