Amendement van de leden Westerveld en Van den Hil ter vervanging van nr. 11 over een voorhangprocedure bij de amvb-grondslag die bepaalt welke onderwerpen in ieder geval in de regiovisie moeten worden opgenomen
Wijziging van de Jeugdwet, de Wet marktordening gezondheidszorg en enige andere wetten teneinde te bevorderen dat jeugdhulp en gecertificeerde instellingen voor de uitvoering van kinderbeschermingsmaatregelen en jeugdreclassering steeds voldoende beschikbaar zijn (Wet verbetering beschikbaarheid jeugdzorg)
Amendement (gewijzigd/nader/vervangend)
Nummer: 2025D13144, datum: 2025-03-26, bijgewerkt: 2025-03-26 16:15, versie: 1
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: E.M. Westerveld, Tweede Kamerlid (GroenLinks-PvdA)
- Mede ondertekenaar: J. van den Hil, Tweede Kamerlid (VVD)
Onderdeel van kamerstukdossier 36546 -44 Wijziging van de Jeugdwet, de Wet marktordening gezondheidszorg en enige andere wetten teneinde te bevorderen dat jeugdhulp en gecertificeerde instellingen voor de uitvoering van kinderbeschermingsmaatregelen en jeugdreclassering steeds voldoende beschikbaar zijn (Wet verbetering beschikbaarheid jeugdzorg).
Onderdeel van zaak 2025Z05713:
- Indiener: E.M. Westerveld, Tweede Kamerlid
- Medeindiener: J. van den Hil, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
- 2025-04-01 15:00: Stemmingen (Stemmingen), TK
Preview document (🔗 origineel)
TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL | 2 | |
Vergaderjaar 2024-2025 | ||
36 546 | Wijziging van de Jeugdwet, de Wet marktordening gezondheidszorg en enige andere wetten teneinde te bevorderen dat jeugdhulp en gecertificeerde instellingen voor de uitvoering van kinderbeschermingsmaatregelen en jeugdreclassering steeds voldoende beschikbaar zijn (Wet verbetering beschikbaarheid jeugdzorg) | |
Nr. 44 | AMENDEMENT VAN de leden westerveld en van den hil ter vervanging van dat gedrukt onder nr. 111 | |
Ontvangen 26 maart 2025 | ||
De ondergetekenden stellen het volgende amendement voor: |
In artikel I, onderdeel G, wordt in het voorgestelde artikel 2.22 na “voor een krachtens” ingevoegd “artikel 2.2, derde lid,”.
Toelichting
In de nota van wijziging van het wetsvoorstel is geregeld dat niet alleen bij de initiële vaststelling van de regio-indeling een voorhangprocedure geldt, maar ook bij de eventuele wijziging hiervan. Indieners zijn van mening dat deze voorhangprocedure ook zou moeten gelden als er een wijziging plaatsvindt over welke onderwerpen in ieder geval in de regiovisie moeten worden opgenomen.
Dit amendement regelt daarom dat de met artikel I, onderdeel D voorgestelde amvb waarmee op grond van artikel 2.2, derde lid, van de Jeugdwet wordt bepaald welke onderwerpen in ieder geval in de regiovisie worden opgenomen, moet worden voorgehangen.
Westerveld
Van den Hil
Vervanging in verband met een wijziging in de ondertekening.↩︎