Amendement van de leden Van Nispen en Sneller ter vervanging van nr. 10 over een verplicht advies over het verlenen van een ontheffing van het draaideur- of lobbyverbod
Invoering van regels met betrekking tot het loopbaanvervolg van bewindspersonen, alsmede een tweetal wijzigingen van de Wet adviescollege rechtspositie politieke ambtsdragers (Wet regels vervolgfuncties bewindspersonen)
Amendement (gewijzigd/nader/vervangend)
Nummer: 2025D15343, datum: 2025-04-07, bijgewerkt: 2025-04-07 15:08, versie: 1
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: M. van Nispen, Tweede Kamerlid (SP)
- Mede ondertekenaar: J.C. Sneller, Tweede Kamerlid (D66)
Onderdeel van kamerstukdossier 36549 -13 Invoering van regels met betrekking tot het loopbaanvervolg van bewindspersonen, alsmede een tweetal wijzigingen van de Wet adviescollege rechtspositie politieke ambtsdragers (Wet regels vervolgfuncties bewindspersonen).
Onderdeel van zaak 2025Z06661:
- Indiener: M. van Nispen, Tweede Kamerlid
- Medeindiener: J.C. Sneller, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
Preview document (đ origineel)
TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL | 2 | |
Vergaderjaar 2024-2025 | ||
36 549 | Invoering van regels met betrekking tot het loopbaanvervolg van bewindspersonen, alsmede een tweetal wijzigingen van de Wet adviescollege rechtspositie politieke ambtsdragers (Wet regels vervolgfuncties bewindspersonen) | |
Nr. 13 | AMENDEMENT VAN de leden van Nispen en sneller ter vervanging van dat gedrukt onder nr. 101 | |
Ontvangen 7 april 2025 | ||
De ondergetekenden stellen het volgende amendement voor: |
I
In artikel 3, derde lid, wordt âkan het adviescollege om advies verzoekenâ vervangen door âverzoekt het adviescollege gemotiveerd advies uit te brengenâ.
II
In artikel 4, vierde lid, wordt âkan advies van het adviescollege verzoekenâ vervangen door âverzoekt het adviescollege gemotiveerd advies uit te brengenâ.
Toelichting
De indieners constateren dat de minister voor het verlenen van ontheffing op grond van artikel 3 en 4 het adviescollege om advies âkanâ vragen, maar er dus ook voor kan kiezen dat niet te doen. De indieners stellen voor de adviesvraag van de minister aan het adviescollege, in zowel artikel 3 als 4, te verplichten. Het is de bedoeling dat een ontheffing slechts in uitzonderlijke gevallen verleend wordt. Het is daarom wenselijk om een waarborg, in de vorm van een verplicht advies, in te bouwen in de wet om ervoor te zorgen dat de desbetreffende minister niet lichtvaardig om zal gaan met de ontheffingsmogelijkheid.
Van Nispen
Sneller
Vervanging in verband met een wijziging in de ondertekening.âŠď¸