[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Amendement van het lid Kops over het laten vervallen van de mogelijkheid van stilzwijgende aanvaarding

Regels omtrent productie, transport en levering van warmte (Wet collectieve warmte)

Amendement

Nummer: 2025D26736, datum: 2025-06-10, bijgewerkt: 2025-06-26 11:23, versie: 3 (versie 1, versie 2)

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Gerelateerde personen:

Onderdeel van kamerstukdossier 36576 -37 Regels omtrent productie, transport en levering van warmte (Wet collectieve warmte).

Onderdeel van zaak 2025Z11649:

Preview document (🔗 origineel)


TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL 2
Vergaderjaar 2024-2025
36 576 Regels omtrent productie, transport en levering van warmte (Wet collectieve warmte)
Nr. 37 AMENDEMENT VAN HET LID Kops
Ontvangen 10 juni 2025
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:

I

In artikel 2.12, eerste lid, onderdelen h en i, wordt “heeft aangegeven niet aangesloten te willen worden” telkens vervangen door “niet heeft aangegeven aangesloten te willen worden”.

II

Artikel 2.25 wordt als volgt gewijzigd:

1. In het tweede lid vervalt telkens “niet”.

2. In het derde lid wordt “niet te aanvaarden” vervangen door “te aanvaarden”, wordt “stilzwijgend aanvaard” vervangen door “niet aanvaard” en wordt “stilzwijgende aanvaarding” vervangen door “aanvaarding”.

3. In het vierde lid wordt “niet te aanvaarden” vervangen door “te aanvaarden”.

III

In artikel 2.26, eerste lid, wordt “heeft aangegeven niet aangesloten te willen worden” vervangen door “niet heeft aangegeven aangesloten te willen worden”.

IV

In artikel 2.27, eerste lid, vervalt “of stilzwijgend heeft aanvaard”.

V

In artikel 2.34, eerste lid, vervalt “of stilzwijgend heeft aanvaard”.

VI

In artikel 3.6, eerste lid, onderdelen h en i, wordt “heeft aangegeven niet aangesloten te willen worden” telkens vervangen door “niet heeft aangegeven aangesloten te willen worden”.

Toelichting

Een warmtebedrijf doet een gebouweigenaar een aanbod om aangesloten te worden op een collectieve warmtevoorziening (warmtenet). Indien een gebouweigenaar niet aangesloten wil worden, moet hij dat binnen een bij ministeriële regeling te bepalen termijn te kennen geven. Als hij dat niet binnen deze termijn doet, heeft hij het aanbod stilzwijgend aanvaard. Met dit amendement wordt deze stilzwijgende aanvaarding geschrapt: als een gebouweigenaar niet binnen de termijn op het aanbod heeft gereageerd, heeft hij dat aanbod niet aanvaard.

Kops