Gewijzigd amendement van het lid Postma ter vervanging van nr. 24 over het waarborgen dat vergroting van een warmtekavel geen significante verhoging van de tarieven meebrengt
Regels omtrent productie, transport en levering van warmte (Wet collectieve warmte)
Amendement (gewijzigd/nader/vervangend)
Nummer: 2025D26826, datum: 2025-06-10, bijgewerkt: 2025-06-10 13:41, versie: 1
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: W.L. Postma, Tweede Kamerlid (Nieuw Sociaal Contract)
Onderdeel van kamerstukdossier 36576 -43 Regels omtrent productie, transport en levering van warmte (Wet collectieve warmte).
Onderdeel van zaak 2025Z11685:
- Indiener: W.L. Postma, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
Preview document (π origineel)
TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL | 2 | |
Vergaderjaar 2024-2025 | ||
36 576 | Regels omtrent productie, transport en levering van warmte (Wet collectieve warmte) | |
Nr. 43 | gewijzigd AMENDEMENT VAN HET LID Postma TER VERVANGING VAN DAT GEDRUKT ONDER NR. 24 | |
Ontvangen 10 juni 2025 | ||
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor: |
In artikel 2.8, eerste lid, wordt na de aanhef een onderdeel ingevoegd, luidende:
0a. dit niet leidt tot een significante verhoging van de tarieven voor verbruikers in de warmtekavel die vergroot wordt;.
Toelichting
Het is waarschijnlijk dat de wijken waar de meest rendabele warmtenetten kunnen komen als eerste in een kavel worden gezet en worden ontwikkeld als warmtenet. Deze zullen in de praktijk het goedkoopste zijn en leveren dus gunstige tarieven op voor huishoudens. Het ligt voor de hand dat op termijn kavels vergroot gaan worden wanneer de warmtetransitie vordert en/of dat een rendabel kavel wordt samengevoegd met een minder rendabel kavel. Dit betekent dat de kosten onder de regel βeen kavel, een prijsβ over een de nieuwe groep wordt omgeslagen. Kan het zo zijn dat de oorspronkelijk groep opeens een tariefstijging krijgt. Dit is een risico voor de groep huishoudens die in het oorspronkelijke kavel zitten. Het kan ook een voordeel geven voor huishoudens door de schaalvergroting, echter, om draagvlak en voorspelbaarheid van tarieven in de toekomst te bevorderen ziet dit amendement toe op het inbouwen van extra zekerheid zodat het vergroten van een warmtekavel niet leidt tot een significante verhoging van de tarieven voor de huishoudens in de originele kavel.
Postma