Rapport "Kansen voor lagere tarieven en beter beleid - Aanpak fiscale regelingen voor een eenvoudiger en beter belastingstelsel"
Herziening Belastingstelsel
Brief regering
Nummer: 2025D30846, datum: 2025-06-30, bijgewerkt: 2025-07-02 14:12, versie: 1
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: T. van Oostenbruggen, staatssecretaris van Financiën (Ooit Nieuw Sociaal Contract kamerlid)
- Onderzoek Verkenning doelmatiger doneren
- Onderzoek Verlaagd btw tarief op isolatiewerkzaamheden
- Onderzoek Verlaagde btw-tarief voor personenvervoer
- Onderzoek Verlaagde btw-tarief op genees en hulpmiddelen
- Onderzoek Aanvullende verkenning ICTU doelmatiger doneren
- Rapport Kansen voor lagere tarieven en beter beleid Aanpak fiscale regelingen voor een eenvoudiger en beter belast
- Beslisnota bij Kamerbrief Rapport "Kansen voor lagere tarieven en beter beleid - Aanpak fiscale regelingen voor een eenvoudiger en beter belastingstelsel"
Onderdeel van kamerstukdossier 32140 -266 Herziening Belastingstelsel.
Onderdeel van zaak 2025Z13617:
- Indiener: T. van Oostenbruggen, staatssecretaris van Financiën
- Voortouwcommissie: vaste commissie voor Financiën
- 2025-07-03 10:00: Procedurevergadering Financiën (Procedurevergadering), vaste commissie voor Financiën
- 2025-07-03 14:45: Aanvang middagvergadering: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
Preview document (🔗 origineel)
Geachte voorzitter,
Hierbij ontvangt u het ambtelijk rapport “Kansen voor lagere tarieven en beter beleid – Aanpak fiscale regelingen voor een eenvoudiger en beter belastingstelsel”. Ook ontvangt u vier onderzoeken die in het kader van deze aanpak zijn uitgevoerd.
Het betreft een ambtelijk rapport met mogelijke beleidsopties voor fiscale regelingen. Aanpassingen aan deze regelingen kunnen ook negatieve maatschappelijke effecten hebben die politieke weging vragen. Deze politieke weging heeft vanwege het ambtelijke karakter van dit rapport niet plaatsgevonden.
Met deze brief doe ik de toezegging af uit de kabinetsreactie van 17 oktober 20241, om beleidsopties uit te werken voor negatief beoordeelde fiscale regelingen en dit in het voorjaar met uw Kamer te delen. Met deze brief kom ik ook tegemoet aan de motie Inge Van Dijk c.s.2 over de uitwerking van beleidsopties voor ondernemersregelingen en het lage Vpb tarief.
Over dit ambtelijke rapport heeft zoals hierboven ook aangegeven geen politieke besluitvorming plaatsgevonden. Een eventuele reactie op het ambtelijke rapport is aan een volgend kabinet.
Hoogachtend,
de staatssecretaris van Financiën - Fiscaliteit, Belastingdienst en Douane, T. van Oostenbruggen |
|
---|---|