[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Het bericht dat het UMCG voorlopig operaties voor aangeboren hartafwijkingen schrapt

Schriftelijke vragen

Nummer: 2025D39316, datum: 2025-09-16, bijgewerkt: 2025-09-30 13:52, versie: 2 (versie 1)

Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (kv-tk-2025Z16912).

Gerelateerde personen:

Onderdeel van zaak 2025Z16912:

Preview document (🔗 origineel)


Tweede Kamer der Staten-Generaal 2
Vergaderjaar 2025-2026 Vragen gesteld door de leden der Kamer

2025Z16912

Vragen van het lid Dijk (SP) aan de Minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport over het bericht dat het UMCG voorlopig operaties voor aangeboren hartafwijkingen schrapt (ingezonden 16 september 2025).

Vraag 1

Wat is uw reactie op het bericht dat het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) voorlopig operaties voor aangeboren hartafwijkingen schrapt?1

Vraag 2

Wat is er precies aan de hand bij het UMCG? Wat wordt er bedoeld wanneer er wordt verwezen naar zorgen over «sociale veiligheid en kwaliteit van zorg en wetenschap»?2 Zijn dit zorgen die al langer spelen of zijn deze pas recent bekend geworden?

Vraag 3

Hoe komt het dat deze situatie is ontstaan?

Vraag 4

In hoeverre is er ruimte bij de andere UMC’s om de geschrapte operaties alsnog op tijd te laten plaatsvinden?

Vraag 5

Wat wordt er gedaan om de betreffende patiënten te garanderen dat de zorg die zij nodig hebben kunnen blijven ontvangen?

Vraag 6

Is er ook gekeken naar mogelijkheden om de operaties in Groningen doorgang te laten vinden, door meer samen te werken met operatieteams uit de andere UMC’s? Zo nee, waarom niet?


  1. NOS Nieuws, 15 september 2025, https://nos.nl/artikel/2582552-umcg-schrapt-voorlopig-operaties-voor-aangeboren-hartafwijkingen↩︎

  2. Skipr, 15 september 2025, https://www.skipr.nl/nieuws/umcg-staakt-operaties-aan-hartafwijkingen-om-sociale-veiligheid/↩︎