[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Extra Regeling van werkzaamheden (ongecorrigeerd)

Stenogram

Nummer: 2025D51415, datum: 2025-12-10, bijgewerkt: 2025-12-11 10:01, versie: 1

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Onderdeel van activiteiten:

Preview document (🔗 origineel)


Extra regeling van werkzaamheden

Extra regeling van werkzaamheden

Extra regeling van werkzaamheden

De voorzitter:
Aan de orde is een extra regeling van werkzaamheden.

Ik geef het woord aan mevrouw Kröger.

Mevrouw Kröger (GroenLinks-PvdA):
Goedemorgen, voorzitter. Graag wil ik mede namens de fracties van CDA, D66, ChristenUnie, de SP, 50PLUS, Volt en de Partij voor de Dieren het verzoek doen om het tweeminutendebat Luchtvaart nog deze week in te plannen.

De voorzitter:
Dit klinkt als een meerderheid, maar de heer De Groot komt naar voren.

De heer Peter de Groot (VVD):
Voorzitter. Ik zou die fracties dan wel willen zien. We hebben dit verzoek gisteren bij de regeling ook al behandeld. Ik heb daarbij gisteren aangegeven dat in dezelfde week als het commissiedebat Luchtvaart, begin september, bijvoorbeeld het commissiedebat Verkeersveiligheid heeft plaatsgevonden. Volgende week hebben we weer een commissiedebat Verkeersveiligheid. Ik zou dan bijvoorbeeld ook wel het tweeminutendebat Verkeersveiligheid willen inplannen. Alleen, de agenda is heel vol. Ik zie ook de noodzaak niet. Wij laten het als VVD graag gewoon aan de Griffie plenair. We wachten rustig af wanneer deze debatten dan ingepland worden, dus geen steun voor dit verzoek.

De voorzitter:
Ik ga even rondvragen.

Mevrouw Van der Plas (BBB):
Ik sluit mij geheel aan bij de woorden van de heer De Groot. Geen steun.

Mevrouw Moinat (PVV):
Ik sluit me ook aan bij de woorden van de VVD.

Mevrouw Kröger (GroenLinks-PvdA):
Wij achten het zeer noodzakelijk om het tweeminutendebat deze week te hebben, gegeven de antwoorden die de minister gister in het mondelinge vragenuurtje heeft gegeven over een mogelijk besluit over de opening van Lelystad Airport, dus ik handhaaf mijn verzoek. Ik stel voor dat als de heer De Groot een ander tweeminutendebat snel ingepland wil hebben, hij daartoe dan ook een verzoek doet via de geëigende wegen.

De voorzitter:
Ik constateer dat u een meerderheid heeft. Ik ga dat niet helemaal onderzoeken. Ik stel voor dit gewoon in te plannen.