[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Gewijzigd amendement van de leden Kröger en Dassen ter vervanging van nr. 30 over diepgaand onderzoek naar het inzetten van burgerberaden in de representatieve democratie

Vaststelling van de begrotingsstaten van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (VII) voor het jaar 2026

Amendement (gewijzigd/nader/vervangend)

Nummer: 2026D06667, datum: 2026-02-11, bijgewerkt: 2026-02-11 16:07, versie: 2 (versie 1)

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Gerelateerde personen:

Onderdeel van kamerstukdossier 36800 VII-65 Vaststelling van de begrotingsstaten van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (VII) voor het jaar 2026.

Onderdeel van zaak 2026Z02981:

Preview document (🔗 origineel)


TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL 2
Vergaderjaar 2025-2026
36 800 VII

Vaststelling van de begrotingsstaten van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (VII) voor het jaar 2026

Nota over de toestand van ’s Rijks Financiën

Nr. 65 gewijzigd AMENDEMENT VAN De leden Kröger en dassen TER VERVANGING VAN DAT GEDRUKT ONDER NR. 30
Ontvangen 11 februari 2026
De ondergetekenden stellen het volgende amendement voor:

De begrotingsstaat wordt als volgt gewijzigd:

I

In artikel 1 Openbaar bestuur en democratie worden het verplichtingenbedrag en het uitgavenbedrag verhoogd met € 100 (x € 1.000).

II

In artikel 1 Openbaar bestuur en democratie worden het verplichtingenbedrag en het uitgavenbedrag verlaagd met € 100 (x € 1.000)

Toelichting

Dit amendement stelt voor om €100.000,- vrij te maken ten behoeve van diepgaand onderzoek door een onafhankelijke derde partij naar wat de beste manier is om burgerberaden een betekenisvol onderdeel te laten zijn van de representatieve democratie. Burgerberaden kunnen een waardevol instrument zijn om burgers structureel te betrekken bij beleids- en besluitvorming. Burgerberaden kunnen het vertrouwen van burgers in politieke processen en instellingen herstellen, leiden tot betere besluitvorming door brede perspectieven te betrekken en politiek draagvlak creëren voor ingrijpende besluiten. Tegelijk is er nader onderzoek naar de randvoorwaarden, best practices en met name institutionele inbedding nodig. Op welke manier kunnen burgerberaden een structurele plek krijgen binnen de Nederlandse democratische inrichting? Dit amendement beoogt dat een onafhankelijke derde partij met relevante expertise en ervaring op het gebied van burgerberaden en participatieve democratie dit onderzoek uitvoert.

De dekking vindt plaats door een verschuiving binnen artikel 1.

Kröger

Dassen