Focusonderwerp voor de verantwoording 2025
Verbetering verantwoording en begroting
Brief regering
Nummer: 2026D07893, datum: 2026-02-19, bijgewerkt: 2026-03-12 10:37, versie: 3 (versie 1, versie 2)
Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiƫle HTML versie (kst-31865-297).
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: E. Heinen, minister van Financiƫn (Ooit VVD kamerlid)
Onderdeel van kamerstukdossier 31865 -297 Verbetering verantwoording en begroting.
Onderdeel van zaak 2026Z03473:
- Volgcommissie: vaste commissie voor Financiƫn
- Voortouwcommissie: commissie voor de Rijksuitgaven
- Stemmingen en besluiten:
- 2026-03-19 14:05 ā Afgevoerd van de stand der werkzaamheden. (Besluit)
- 2026-03-12 10:00 ā Voor kennisgeving aangenomen. (Besluit)
- 2026-02-25 14:35 ā Rondgezonden en gepubliceerd. (Besluit)
- 2026-02-25 14:35: Aanvang middagvergadering: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
- 2026-03-12 10:00: Procedurevergadering Rijksuitgaven (KlompƩzaal) (Procedurevergadering), commissie voor de Rijksuitgaven
- 2026-03-19 14:05: Aanvang middagvergadering: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
Preview document (š origineel)
| Tweede Kamer der Staten-Generaal | 2 |
| Vergaderjaar 2025-2026 |
31 865 Verbetering verantwoording en begroting
Nr. 297 BRIEF VAN DE MINISTER VAN FINANCIĆN
Aan de Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal
Den Haag, 19 februari 2026
In uw brief geeft u aan dat de Tweede Kamer heeft ingestemd met het voorstel van de commissie voor de Rijksuitgaven om het thema «Risico's voor de goede inning en besteding van belasting- en premiegeld» aan te wijzen als focusonderwerp voor de verantwoording over het jaar 2025.
In uw verzoek vraagt u om per jaarverslag in ieder geval in te gaan op drie concrete, budgettair omvangrijke en/of strategisch belangrijke (beleids)programma's of overheidsactiviteiten waar substantiƫle verbeteringen mogelijk zijn. Met deze brief zeg ik toe dit op te laten nemen in de jaarverslagen en hier ook op in te gaan in het Financieel Jaarverslag van het Rijk (FJR) over het jaar 2025.
Tevens verzoekt u mij in te gaan op hoe we informatie over hoge risicoās voor de goede inning en besteding van middelen structureel kunnen opnemen in de begrotings- en verantwoordingsstukken. Op dit moment wordt al op verschillende manieren gerapporteerd over risicoās en de beheersing ervan. Deze informatie staat in de jaarverslagen en andere publicaties; zoals auditrapporten, evaluaties, rapportages over de uitvoering en de jaarrapportage over de bedrijfsvoering.
Het is belangrijk om de verantwoordingslast niet verder te laten toenemen. Dit vraagt om gerichte aandacht voor risicoās. Daarom hecht ik eraan om eerst de ervaringen met het focusonderwerp 2025 mee te kunnen wegen alvorens een voorstel te doen over het al dan niet structureel opnemen van dit onderwerp.
De Minister van Financiƫn,
E. Heinen