Amendement van het lid Patijn over het niet meer uitsluiten van de loondoorbetalingsplicht bij uitzendcontracten
Wijziging van Boek 7 van het Burgerlijk Wetboek, de Wet allocatie arbeidskrachten door intermediairs en de Wet financiering sociale verzekeringen teneinde aan flexibele arbeidskrachten meer zekerheden te verschaffen over werk en inkomen (Wet meer zekerheid flexwerkers)
Amendement
Nummer: 2026D16849, datum: 2026-04-09, bijgewerkt: 2026-04-09 15:42, versie: 1
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: M.H. Patijn, Tweede Kamerlid (GroenLinks-PvdA)
Onderdeel van kamerstukdossier 36746 -29 Wijziging van Boek 7 van het Burgerlijk Wetboek, de Wet allocatie arbeidskrachten door intermediairs en de Wet financiering sociale verzekeringen teneinde aan flexibele arbeidskrachten meer zekerheden te verschaffen over werk en inkomen (Wet meer zekerheid flexwerkers) .
Onderdeel van zaak 2026Z07559:
- Voortouwcommissie: TK
Preview document (π origineel)
| TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL | 2 | |
| Vergaderjaar 2025-2026 | ||
| 36 746 | Wijziging van Boek 7 van het Burgerlijk Wetboek, de Wet allocatie arbeidskrachten door intermediairs en de Wet financiering sociale verzekeringen teneinde aan flexibele arbeidskrachten meer zekerheden te verschaffen over werk en inkomen (Wet meer zekerheid flexwerkers) | |
| Nr. 29 | AMENDEMENT VAN HET LID PATIJN | |
| Ontvangen 9 april 2026 | ||
| De ondergetekende stelt het volgende amendement voor: | ||
I
In artikel I, onderdeel E, vervalt in het voorgestelde artikel 628ab, vijfde lid, β, waarbij niet op grond van artikel 691, lid 7, ten nadele van de werknemer wordt afgeweken van artikel 628, lid 1β.
ΓI
In artikel I, onderdeel Q, komt onderdeel 4 te luiden:
4. Het zevende lid komt te luiden:
7. Op de uitzendovereenkomst zijn artikel 628ac, leden 4, 5 en 6, niet van toepassing.
III
In artikel V in het voorgestelde artikel 228, eerste lid, onderdeel a, vervalt βdan wel artikel 691, zevende lid, van Boek 7 van het Burgerlijk Wetboek,β.
Toelichting
Met dit amendement regelt de indiener dat de loondoorbetalingsplicht niet meer uitgesloten kan worden bij uitzendcontracten. Nu is dat nog mogelijk in fase A. De indiener vindt het uitsluiten van deze mogelijkheid passend bij de doelstelling van dit wetsvoorstel om meer zekerheid te bieden aan flexwerkers, waarbij het nulurencontract niet meer mogelijk is gelet op de grote mate van inkomensonzekerheid die bij de werknemer wordt gelegd. Deze onzekerheid dient ook voorkomen te worden voor uitzendkrachten. Het onbeperkt aanbieden van tijdelijke contracten en de mogelijkheid tot een uitzendbeding vormen al een grote mate van flexibiliteit die wordt gevraagd van de werknemer en wordt geboden aan de werkgever in fase A van een uitzendcontract. De indiener wil hiermee tevens voorkomen dat een fase A-contract een manier wordt voor werkgevers om het verbod op nulurencontracten te omzeilen dat dit wetsvoorstel wenst te regelen. Ook wil de indiener hiermee de praktijk onmogelijk maken waarin uitzendkrachten met in feite een nulurencontract werken en na afloop van de 52 weken worden overgeheveld naar een ander uitzendbureau om daar opnieuw te beginnen met fase A om het werk op oproepbasis te kunnen behouden.
Patijn