[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [woo/oo]←NIEUW! [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is opentk.nl?]

Het bericht dat de eigenaar van Ticketmaster schuldig is bevonden aan monopolie en te hoge prijzen voor concerten

Schriftelijke vragen

Nummer: 2026D19473, datum: 2026-04-22, bijgewerkt: 2026-04-22 13:20, versie: 1

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Krijg melding als deze vragen beantwoord worden:

Gerelateerde personen:

Onderdeel van zaak 2026Z08702:

Preview document (🔗 origineel)


2026Z08702

(ingezonden 22 april 2026)

Vragen van het lid Schoonis (D66) aan de minister van Economische Zaken en Klimaat over het bericht dat de eigenaar van Ticketmaster schuldig is bevonden aan monopolie en te hoge prijzen voor concerten.

Bent u bekend met het bericht ‘Eigenaar Ticketmaster schuldig aan monopolie en te hoge prijzen voor concerten in VS’?[1]

Herkent u dat dezelfde combinatie van ticketverkoop, concertpromotie en afspraken met zalen ook in Nederland grotendeels via dit ene concern verloopt?

Krijgt u signalen van consumenten, kleinere zalen en onafhankelijke promotors over prijzen, service fees en voorwaarden bij Ticketmaster?

Bent u bereid de New Competition Tool zo vorm te geven dat deze ook kan worden ingezet tegen structurele marktmacht in verticaal geïntegreerde markten zoals ticketing, zonder dat er een recente fusie nodig is?

Wat vindt u van dynamic pricing en service fees die pas aan het einde van het bestelproces zichtbaar worden? Zijn de huidige consumentenregels hier toereikend, en worden ze in de praktijk nageleefd?

Welke bestaande bevoegdheden — artikel 24 Mededingingswet, (Europese) mededingings- en consumentenregels — kunt u nu al inzetten, vooruitlopend op nieuwe wetgeving?

Zet u zich in Brussel in voor een Europese aanpak van marktmacht in de ticketingsector?

Kunt u de Kamer vóór het zomerreces informeren over de voortgang van de call-in bevoegdheid en NCT, gesprekken met de ACM over ticketing, en de Nederlandse inzet in Europa?

[1] NOS, 16 april 2026, ‘Eigenaar Ticketmaster schuldig aan monopolie en te hoge prijzen voor concerten in VS’ https://nos.nl/artikel/2610628-eigenaar-ticketmaster-schuldig-aan-monopolie-en-te-hoge-prijzen-voor-concerten-in-vs.