Jaarverslag Integriteitscommissie Rijk 2025
Stand van zaken integriteitszorg Rijk
Brief regering
Nummer: 2026D26795, datum: 2026-06-03, bijgewerkt: 2026-06-04 16:10, versie: 2 (versie 1)
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: E. van der Burg, staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (Ooit VVD kamerlid)
- Beslisnota bij Kamerbrief met Jaarverslag Integriteitscommissie Rijk 2025
- Jaarverslag Integriteitscommissie Rijk 2025
Onderdeel van kamerstukdossier 32341 -7 Stand van zaken integriteitszorg Rijk.
Onderdeel van zaak 2026Z11753:
- Voortouwcommissie: vaste commissie voor Binnenlandse Zaken
- Stemmingen en besluiten:
- 2026-06-09 16:20 β Rondgezonden en gepubliceerd. (Besluit)
- 2026-06-09 16:20: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
- 2026-06-18 11:30: Procedurevergadering Binnenlandse Zaken (Procedurevergadering), vaste commissie voor Binnenlandse Zaken
Preview document (π origineel)
32341 Stand van zaken integriteitszorg Rijk
Nr. 7 Brief van de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties
Aan de Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal
Den Haag, 3 juni 2026
Hierbij stuur ik u op grond van artikel 16 van het reglement van de Integriteitscommissie Rijk (IC Rijk) het jaarverslag 2025 IC Rijk namens de voorzitter van de IC Rijk.
In de Kamerbrief Afdoening Motie Van Baarle (DENK)1 van 13 januari 2026 heeft de voormalige minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties aangegeven dat de IC Rijk per 1 januari jl. 26 meldingen in behandeling heeft. Het juiste aantal meldingen is echter 25 meldingen, zoals opgenomen in het jaarverslag IC Rijk 2025. Dit verschil is te verklaren doordat het een melding betrof, die niet onder de reikwijdte van de Commissie valt.
Bij de IC Rijk kunnen (ex-)rijksmedewerkers vermoedens van integriteitsschendingen en misstanden melden en ook ervaren benadeling door het doen van een melding. Uit het jaarverslag van de IC Rijk 2025 blijkt dat de ingediende meldingen in 2025 met name gaan over integriteitsschendingen als omgangsvormen, of benadeling na het doen van een eerdere melding. De Commissie neemt sinds november 2025 meldingen aan, om die reden zijn er nog geen rapporten of adviezen uitgebracht. De meerwaarde van het registreren van integriteitsmeldingen is dat het inzicht geeft in de risicoβs en daardoor kun je patronen herkennen, dit helpt de organisatie veiliger en betrouwbaarder te maken.
De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties,
E. van der Burg
Kamerstukken II 2024/25, 31490, nr. 350β©οΈ