Amendement van het lid Beckerman over beëindiging van de gaswinning uit het Groningenveld
Wijziging van de Gaswet betreffende het beperken van de vraag naar laagcalorisch gas van grote afnemers
Amendement
Nummer: 2020D09704, datum: 2020-03-10, bijgewerkt: 2024-02-19 10:56, versie: 3
Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (kst-35328-8).
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid (SP)
Onderdeel van kamerstukdossier 35328 -8 Wijziging van de Gaswet betreffende het beperken van de vraag naar laagcalorisch gas van grote afnemers.
Onderdeel van zaak 2020Z04605:
- Indiener: S.M. Beckerman, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
Preview document (🔗 origineel)
Tweede Kamer der Staten-Generaal | 2 |
Vergaderjaar 2019-2020 |
35 328 Wijziging van de Gaswet betreffende het beperken van de vraag naar laagcalorisch gas van grote afnemers
Nr. 8 AMENDEMENT VAN HET LID BECKERMAN
Ontvangen 10 maart 2020
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:
I
In het opschrift wordt na «Gaswet» ingevoegd «en de Mijnbouwwet» en wordt na «grote afnemers» toegevoegd «alsmede het beëindigen van de gaswinning uit het Groningenveld».
II
Na artikel I wordt een artikel ingevoegd, luidende:
ARTIKEL IA
In de Mijnbouwwet wordt na artikel 52i een artikel ingevoegd, luidende:
Artikel 52j
De winning van gas uit het Groningenveld eindigt uiterlijk op 1 oktober 2022.
Toelichting
Als gevolg van het besluit om de gaswinning uit het Groningenveld definitief te beëindigen, wordt de Gaswet aangepast. Het gebruik van laagcalorisch gas wordt verboden voor de 9 grootste afnemers en gemaximaliseerd voor de 161 overige grootste afnemers.
Met deze wetswijziging worden de grootste afnemers en de veroorzakers gecompenseerd met miljoenen, maar zitten Groningers nog in onzekerheid. Er wordt geen wettelijke einddatum voor de gaswinning uit het Groningerveld vastgelegd en de mogelijkheid om na 1-10-2022 opnieuw te winnen blijft bestaan.
Om Groningers de zekerheid te geven wil indiener met dit amendement wettelijk vastleggen dat er na 01-10-2022 geen gas meer uit het Groningerveld gewonnen gaat worden.
Beckerman