Amendement van het lid Bisschop over uitbreiding van het verbod om bij meer dan één bevoegd gezag bestuurder te zijn
Wijziging van de Wet educatie en beroepsonderwijs en de Wet op het voortgezet onderwijs in verband met een vereenvoudiging van de bestuurlijke inrichting van het stelsel voor beroepsonderwijs door omvorming van het aoc tot verticale scholengemeenschap en een andere invulling van bevoegd gezag (Wet bestuurlijke harmonisatie beroepsonderwijs)
Amendement
Nummer: 2021D22196, datum: 2021-06-08, bijgewerkt: 2024-02-19 10:56, versie: 2
Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (kst-35606-12).
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: R. Bisschop, Tweede Kamerlid (Ooit SGP kamerlid)
Onderdeel van kamerstukdossier 35606 -12 Wijziging van de Wet educatie en beroepsonderwijs en de Wet op het voortgezet onderwijs in verband met een vereenvoudiging van de bestuurlijke inrichting van het stelsel voor beroepsonderwijs door omvorming van het aoc tot verticale scholengemeenschap en een andere invulling van bevoegd gezag (Wet bestuurlijke harmonisatie beroepsonderwijs).
Onderdeel van zaak 2021Z10087:
- Indiener: R. Bisschop, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
- 2021-06-22 15:00: Stemmingen (Stemmingen), TK
Preview document (🔗 origineel)
Tweede Kamer der Staten-Generaal | 2 |
Vergaderjaar 2020-2021 |
35 606 Wijziging van de Wet educatie en beroepsonderwijs en de Wet op het voortgezet onderwijs in verband met een vereenvoudiging van de bestuurlijke inrichting van het stelsel voor beroepsonderwijs door omvorming van het aoc tot verticale scholengemeenschap en een andere invulling van bevoegd gezag (Wet bestuurlijke harmonisatie beroepsonderwijs)
Nr. 12 AMENDEMENT VAN HET LID BISSCHOP
Ontvangen 8 juni 2021
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:
In artikel I, onderdeel V, wordt in het voorgestelde artikel 3.1.1, tweede lid, na «bevoegd gezag» ingevoegd «of aan een rechtspersoon die wezenlijke invloed heeft op een ander bevoegd gezag».
Toelichting
Het wetsvoorstel continueert het verbod om bij meer dan een bevoegd gezag bestuurder te zijn. De inspectie heeft echter in de praktijk geconstateerd dat dit verbod soms wordt omzeild door een overkoepelende rechtspersoon op te richten die overheersende invloed heeft op meer dan een bevoegd gezag. Ondergetekende wil dat met de aanvulling in het amendement uitsluiten: het is ook niet toegestaan om zowel bestuurder te zijn van het bevoegd gezag als via het bestuur van een overkoepelende rechtspersoon wezenlijke invloed te hebben op een ander bevoegd gezag.
Bisschop