Geen toestemming voor deelname aan een rondetafelgesprek over bijdrageregelingen
Brief regering
Nummer: 2014D46915, datum: 2014-12-16, bijgewerkt: 2024-02-19 10:56, versie: 2
Directe link naar document (.doc), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: F. Teeven, staatssecretaris van Veiligheid en Justitie (Ooit VVD kamerlid)
Onderdeel van zaak 2014Z23227:
- Indiener: F. Teeven, staatssecretaris van Veiligheid en Justitie
- Voortouwcommissie: vaste commissie voor Veiligheid en Justitie (2010-2017)
- 2015-01-14 14:30: Procedures en brieven (Procedurevergadering), vaste commissie voor Veiligheid en Justitie (2010-2017)
- 2015-06-10 13:45: Aanvang middag vergadering: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
Preview document (🔗 origineel)
Aan de Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Den Haag, 16 december 2014 In antwoord op uw brieven van 4 december 2014 aan de minister van Veiligheid en Justitie en mijzelf deel ik mede dat ik geen toestemming zal verlenen aan de heer F. Douw, vestigingsdirecteur van de PI Heerhugowaard/Alkmaar, en een medewerker van het CJIB om deel te nemen aan het rondetafelgesprek met uw vaste commissie voor Veiligheid en Justitie over de bijdrageregelingen. Aangezien het CJIB niet onder verantwoordelijkheid van de Minister van Veiligheid en Justitie valt, maar onder mijn verantwoordelijkheid, heb ik ook over dit verzoek besloten. Deelname van ambtenaren aan een rondetafelgesprek, voor zover dat niet alleen ziet op een technische verhelderende toelichting op een voorstel, is in de regel niet aan de orde. Weliswaar kunnen er redenen bestaan om van dit uitgangspunt af te wijken, zoals de behoefte aan bijzondere expertise. Daarvan is in dit verband geen sprake. Niet het CJIB, maar het CAK zal immers worden belast met de uitvoering van de bijdrageregelingen. De heer Douw is niet betrokken geweest bij de voorbereiding van de wetsvoorstellen, noch bij de voorbereiding van de implementatie daarvan. Wel verleen ik de heer Hennephof, hoofddirecteur van DJI, toestemming om deel te nemen aan het rondetafelgesprek. In tegenstelling tot de heer Douw, kan de heer Hennephof wel namens DJI expertise inbrengen over de positie van gedetineerden. De Staatssecretaris van Veiligheid en Justitie, F. Teeven