Reactie op verzoek commissie over het bericht 'Vrijwillig brandweerman Franc raakte invalide bij een oefening en bleek niet voldoende verzekerd'
Brief regering
Nummer: 2020D01917, datum: 2020-01-22, bijgewerkt: 2024-02-19 10:56, versie: 4
Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (nds-tk-2020D01917).
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: F.B.J. Grapperhaus, minister van Justitie en Veiligheid
Onderdeel van zaak 2020Z00879:
- Indiener: F.B.J. Grapperhaus, minister van Justitie en Veiligheid
- Voortouwcommissie: vaste commissie voor Justitie en Veiligheid
- 2020-01-28 15:35: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
- 2020-02-06 15:00: Procedures en brieven (Procedurevergadering), vaste commissie voor Justitie en Veiligheid
- 2020-02-19 10:00: Brandweer (Inbreng schriftelijk overleg), vaste commissie voor Justitie en Veiligheid
- 2022-01-20 13:05: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
Preview document (🔗 origineel)
2020D01917 Aan de Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal
Den Haag, 22 januari 2020
Bij brief van 19 december 2019 heeft u mij gevraagd ten behoeve van het algemeen overleg over brandweer te reageren op het bericht «Vrijwillig brandweerman Franc raakte invalide bij een oefening en bleek niet voldoende verzekerd»1.
Ik heb het bericht over vrijwillig brandweerman Franc met ontzetting gelezen. Het is buitengewoon tragisch wat hem is overkomen. Het is voor mij niet mogelijk om hier verder op in te gaan, nu de verantwoordelijkheid en bevoegdheid ter zake bij de werkgever, in het geval van brandweerlieden de veiligheidsregio’s ligt. In algemene zin ben ik van oordeel dat het belangrijk is dat de aanspraken van brandweermensen als hun een ongeval overkomt goed geregeld zijn. Zij moeten weten wat zij kunnen verwachten van hun werkgever. Het is daarom wenselijk dat de aanspraken op financiële compensatie na een ongeval duidelijk zijn vastgelegd. Dit is als gezegd een verantwoordelijkheid van de veiligheidsregio’s. Deze verantwoordelijkheid is voor vrijwilligers opgenomen in artikel 19:25 van de CAR-UWO.
Naar ik begrijp hebben de directeuren veiligheidsregio vorig jaar afgesproken te bezien of de 25 veiligheidsregio’s tot een bepaalde vorm van harmonisatie van aanspraken van personeel in geval van overlijden of blijvende invaliditeit kunnen komen. In oktober 2019 is een project gestart om deze aanspraken te onderzoeken. De verwachting is dat het project eind april het resultaat aandraagt voor besluitvorming. Ik acht dit een positieve ontwikkeling.
De Minister van Justitie en Veiligheid,
F.B.J. Grapperhaus
https://eenvandaag.avrotros.nl/item/vrijwillig-brandweerman-franc-raakte-invalide-bij-een-oefening-en-bleek-niet-voldoende-verzekerd/.↩︎