[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

36184 Verslag houdende lijst van vragen inzake wijziging van de begrotingsstaat van het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (XIII) voor het jaar 2022 (Achtste incidentele suppletoire begroting inzake verder vullen gasopslag Bergermeer)

Wijziging van de begrotingsstaat van het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (XIII) voor het jaar 2022 (Achtste incidentele suppletoire begroting inzake verder vullen gasopslag Bergermeer)

Lijst van vragen

Nummer: 2022D40056, datum: 2022-10-06, bijgewerkt: 2024-02-19 10:56, versie: 4

Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (nds-tk-2022D40056).

Gerelateerde personen:

Onderdeel van zaak 2022Z16011:

Onderdeel van activiteiten:

Preview document (🔗 origineel)


2022D40056 VERSLAG HOUDENDE EEN LIJST VAN VRAGEN

De vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat belast met het voorbereidend onderzoek van dit voorstel van wet, heeft de eer als volgt verslag uit te brengen in de vorm van een lijst van vragen en antwoorden.

Onder het voorbehoud dat de hierin gestelde vragen voldoende zullen zijn beantwoord, acht de commissie de openbare behandeling van het voorstel van wet genoegzaam voorbereid.

De voorzitter van de commissie,
Agnes Mulder

De griffier van de commissie,
Nava

Nr Vraag
1 Wanneer zal de uitwerking van de heffing op geboekte capaciteit voor transport gereed zijn?
2 Aangezien het vullen van de Nederlandse gasopslagen ook van belang is voor de leveringszekerheid van de ons omringende landen, hoe wordt er door hen bijgedragen aan het proces? Hoe wordt er voorkomen dat Nederland voor alle kosten opdraait en alle risico's draagt, terwijl deze landen er ook belang bij hebben?
3 Wat is de aandeelhouderswaarde van Bergermeer?
4 Wat is de waarde van het opgeslagen gas in Bergermeer?
5 Welke condities heeft de lening aan EBN?
6 Waar komt de € 10 miljoen extra vandaan? Welke kosten voor EBN moet dit dekken? Kunnen deze kosten niet vanuit de lening betaald worden?
7 Welk effect heeft het op de begroting als de verkoop van het gas onvoldoende opbrengt om de lening van terug te betalen?