Reactie op verzoek commissie over het verliezen van jobcoach door regelgeving
Brief regering
Nummer: 2023D12338, datum: 2023-03-27, bijgewerkt: 2024-02-19 10:56, versie: 3
Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (nds-tk-2023D12338).
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: C. Helder, minister voor Langdurige Zorg en Sport
Onderdeel van zaak 2023Z05237:
- Voortouwcommissie: vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid
- Stemmingen en besluiten:
- 2023-04-06 14:30 ⇒ Afgevoerd van de stand der werkzaamheden. (Besluit)
- 2023-04-04 16:30 ⇒ Voor kennisgeving aangenomen. (Besluit)
- 2023-03-29 13:00 ⇒ Doorgezonden aan de betrokken commissie(s). (Besluit)
- 2023-03-29 13:00: Aanvang middagvergadering: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
- 2023-04-04 16:30: Procedures en brieven commissie Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Procedurevergadering), vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid
- 2023-04-06 14:30: Aanvang middagvergadering: Regeling van werkzaamheden (Regeling van werkzaamheden), TK
Preview document (🔗 origineel)
2023D12338 Aan de Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal
Den Haag, 27 maart 2023
De vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft per brief van 13 oktober 2022 gevraagd te reageren op de brief van dhr. K.B. van 2 september 2022 over het verlies van zijn jobcoach. Met deze brief voldoe ik aan dit verzoek.
Allereerst excuses voor deze late reactie. Het verzoek om te reageren op de brief van K.B. was in eerste instantie gericht aan de Minister voor Armoedebeleid, Participatie en Pensioenen en is daarna aan mij overgedragen.
De heer K.B. schrijft over het verlies van zijn jobcoach welke, naar zijn mening, het gevolg is van nieuwe regelgeving. Om een duidelijk beeld te krijgen van de situatie van de heer K.B. heeft een van mijn medewerkers telefonisch contact met de heer K.B. opgenomen. Uit dit gesprek is het volgende naar voren gekomen.
De heer K.B. is woonachtig in een beschermd wonen project en ontvangt arbeidsmatige dagbesteding. Hierbij wordt hij, tot zijn tevredenheid, nog steeds begeleid door een trajectbegeleider (voorheen jobcoach). Voor een vrijwilligersproject ontvangt de heer K.B. volgens zeggen geen begeleiding meer. Dit is volgens de heer K.B. het gevolg van het beleid van de betreffende zorginstelling. Van vernieuwde regelgeving vanuit overheidswege is dan ook geen sprake. Zorgaanbieders zijn vrij, om in overleg met de cliënt, keuzes te maken over de invulling van de zorg.
Vanwege privacy redenen is het niet mogelijk om na te gaan wat de reden is van de keuzes die de zorginstelling hierbij heeft gemaakt.
Ik vertrouw erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.
De Minister voor Langdurige Zorg en Sport,
C. Helder