Amendement van het lid Bushoff over dat de registratiehouder geen winstoogmerk mag hebben
Wijziging van de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg in verband met het regelen van regie op kwaliteitsregistraties in de zorg en grondslagen om ten behoeve van die kwaliteitsregistraties bijzondere persoonsgegevens te kunnen verwerken (Wet kwaliteitsregistraties zorg)
Amendement
Nummer: 2025D18734, datum: 2025-04-23, bijgewerkt: 2025-04-24 13:29, versie: 2 (versie 1)
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: T.J. Bushoff, Tweede Kamerlid (GroenLinks-PvdA)
Onderdeel van kamerstukdossier 36278 -22 Wijziging van de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg in verband met het regelen van regie op kwaliteitsregistraties in de zorg en grondslagen om ten behoeve van die kwaliteitsregistraties bijzondere persoonsgegevens te kunnen verwerken (Wet kwaliteitsregistraties zorg).
Onderdeel van zaak 2025Z08199:
- Indiener: T.J. Bushoff, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
- 2025-05-13 15:05: Stemmingen (Stemmingen), TK
Preview document (🔗 origineel)
TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL | 2 | |
Vergaderjaar 2024-2025 | ||
36 278 | Wijziging van de Wet kwaliteit, klachten en geschillen zorg in verband met het regelen van regie op kwaliteitsregistraties in de zorg en grondslagen om ten behoeve van die kwaliteitsregistraties bijzondere persoonsgegevens te kunnen verwerken (Wet kwaliteitsregistraties zorg) | |
Nr. 22 | AMENDEMENT VAN HET LID Bushoff | |
Ontvangen 23 april 2025 | ||
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor: |
In artikel I, onderdeel D, wordt het voorgestelde artikel 11o als volgt gewijzigd:
1. Na het tweede lid wordt een lid ingevoegd, luidende:
2a. De registratiehouder is een rechtspersoon zonder winstoogmerk.
3. In het derde lid, onderdeel a, wordt voor “eisen worden gesteld” ingevoegd “aanvullende”.
Toelichting
In de huidige nota van wijziging is opgenomen dat in de ministeriële regeling wordt geregeld dat de verwerkingsverantwoordelijke van een kwaliteitsregistratie alleen een organisatie zonder winstoogmerk mag zijn. Echter is de indiener van mening dat dit een besluit is dat nu door de Kamer moet worden vastgesteld en niet afhankelijk moet zijn van de minister. Om te waarborgen dat de registratiehouder nu en ook in de toekomst alleen een rechtspersoon zonder winstoogmerk kan zijn, leggen we het vast in de wet.
Bushoff.