[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Proces pact opleiden voor de arbeidsmarkt van de toekomst

Beroepsonderwijs en Volwassenen Educatie

Brief regering

Nummer: 2025D19157, datum: 2025-04-24, bijgewerkt: 2025-04-25 10:22, versie: 1

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Gerelateerde personen: Bijlagen:

Onderdeel van kamerstukdossier 31524 -655 Beroepsonderwijs en Volwassenen Educatie.

Onderdeel van zaak 2025Z08412:

Onderdeel van activiteiten:

Preview document (🔗 origineel)


De voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal

Postbus 20018

2500 EA DEN HAAG

In de beleidsbrief vervolgonderwijs, onderzoek en wetenschap1 van 14 maart jl. is aangekondigd dat het kabinet werkt aan een pact opleiden voor de arbeidsmarkt van de toekomst. Doel is om tot afspraken met werkgevers en instellingen te komen over wat het mbo kan doen voor het opleiden van studenten en voor het bij- en omscholen van werkenden en werkzoekenden voor de arbeidsmarkt van de toekomst.

De afgelopen periode zijn er meerdere gesprekken gevoerd met de MBO Raad, VNO-NCW en MKB Nederland. In deze gesprekken is geconcludeerd dat mogelijke afspraken in een pact nauw verbonden zijn aan twee andere trajecten die momenteel lopen, namelijk de herziening van de bekostiging in het mbo en de verkenning naar een wettelijke opdracht voor Leven Lang Ontwikkelen. Vanwege die inhoudelijke relatie heeft het de voorkeur om de drie trajecten zoveel mogelijk parallel te laten lopen. In het najaar is meer bekend over de bekostiging en de wettelijke opdracht LLO. Daarom worden de formele gesprekken voor een pact in mei gestart, maar gaan deze ook in september en oktober door. De verwachte ondertekening van het pact is daarom later dan eerder was voorzien, namelijk najaar 2025.

Het formele proces met bestuurlijke overleggen zal binnenkort starten onder leiding van een onafhankelijk voorzitter. De heer Hugo de Jonge is bereid gevonden om de bestuurlijke overleggen als onafhankelijk voorzitter te begeleiden. Hij heeft besloten hierbij af te zien van bezoldiging. De rol van de heer De Jonge wordt ook gesteund door de partijen die zullen deelnemen aan de bestuurlijke overleggen: de MBO Raad, VNO-NCW en MKB Nederland.

Datum 24 april 2025
Betreft Proces pact opleiden voor de arbeidsmarkt van de toekomst

De minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap,

Eppo Bruins

Middelbaar Beroeps Onderwijs

Rijnstraat 50

Den Haag

Postbus 16375

2500 BJ Den Haag

www.rijksoverheid.nl

Onze referentie

51969527

Bijlagen

0


  1. TK 31 524, nr. 1185â†Šī¸Ž