Amendement van het lid Wijen-Nass over woningbouwprojecten van minder dan twaalf woningen aanwijzen als categorie projecten
Wijziging van de Algemene wet bestuursrecht, de Huisvestingswet 2014, de Omgevingswet, de Wet maatschappelijke ondersteuning 2015 en de Woningwet in verband met de versterking van de regie op de volkshuisvesting en met het oog op enkele andere met de volkshuisvesting samenhangende maatregelen (Wet versterking regie volkshuisvesting)
Amendement
Nummer: 2025D27543, datum: 2025-06-12, bijgewerkt: 2025-06-12 16:04, versie: 1
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: M.J.M.H. Wijen-Nass, Tweede Kamerlid (BBB)
Onderdeel van kamerstukdossier 36512 -24 Wijziging van de Algemene wet bestuursrecht, de Huisvestingswet 2014, de Omgevingswet, de Wet maatschappelijke ondersteuning 2015 en de Woningwet in verband met de versterking van de regie op de volkshuisvesting en met het oog op enkele andere met de volkshuisvesting samenhangende maatregelen (Wet versterking regie volkshuisvesting).
Onderdeel van zaak 2025Z12050:
- Indiener: M.J.M.H. Wijen-Nass, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
Preview document (🔗 origineel)
TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL | 2 | |
Vergaderjaar 2024-2025 | ||
36 512 | Wijziging van de Algemene wet bestuursrecht, de Huisvestingswet 2014, de Omgevingswet, de Wet maatschappelijke ondersteuning 2015 en de Woningwet in verband met de versterking van de regie op de volkshuisvesting en met het oog op enkele andere met de volkshuisvesting samenhangende maatregelen (Wet versterking regie volkshuisvesting) | |
Nr. 24 | AMENDEMENT VAN HET LID Wijen-Nass | |
Ontvangen 12 juni 2025 | ||
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor: |
In artikel III, onderdeel L, wordt aan het voorgestelde artikel 16.87a een lid toegevoegd, luidende:
4. Bij de maatregel worden in ieder geval woningbouwprojecten van ten minste een woning aangewezen als categorie projecten als bedoeld in het eerste lid.
Toelichting
In het ontwerpbesluit Versterking regie volkshuisvesting is voorzien in een tijdelijke aanwijzing van bepaalde besluiten voor woningbouwprojecten van twaalf of meer woningen in een aaneengesloten gebied. Met dit amendement wordt geregeld dat ook woningbouwprojecten met minder dan twaalf woningen moeten worden aangewezen.
Wijen-Nass