[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Gewijzigd amendement van het lid Ceder ter vervanging van nr. 19 over een evaluatie na drie jaar vanwege een mogelijk einde aan de crisissituatie

Wijziging van de Vreemdelingenwet 2000 in verband met de introductie van een tweestatusstelsel en het aanscherpen van de vereisten bij nareis (Wet invoering tweestatusstelsel)

Amendement (gewijzigd/nader/vervangend)

Nummer: 2025D29696, datum: 2025-06-24, bijgewerkt: 2025-06-24 17:04, versie: 1

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Gerelateerde personen:

Onderdeel van kamerstukdossier 36703 -32 Wijziging van de Vreemdelingenwet 2000 in verband met de introductie van een tweestatusstelsel en het aanscherpen van de vereisten bij nareis (Wet invoering tweestatusstelsel).

Onderdeel van zaak 2025Z13106:

Onderdeel van activiteiten:

Preview document (🔗 origineel)


TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL 2
Vergaderjaar 2024-2025
36 703 Wijziging van de Vreemdelingenwet 2000 in verband met de introductie van een tweestatusstelsel en het aanscherpen van de vereisten bij nareis (Wet invoering tweestatusstelsel)
Nr. 32 gewijzigd AMENDEMENT VAN HET LID ceder ter vervanging van dat gedrukt onder nr. 19
Ontvangen 24 juni 2025
De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:

Na artikel I wordt een artikel ingevoegd, luidende:

ARTIKEL IA

Onze Minister van Asiel en Migratie zendt binnen drie jaar na de inwerkingtreding van deze wet aan de Staten-Generaal een verslag over de doeltreffendheid en de effecten van deze wet in de praktijk.

Toelichting

Het wetsvoorstel voorziet in maatregelen om een vermeende crisissituatie het hoofd te bieden. Indiener is van mening dat vanuit het oogpunt van proportionaliteit na drie jaar geëvalueerd moet worden hoe de wet werkt, maar bovenal of de crisissituatie waar de maatregelen voor bedoeld waren, nog bestaat. Indiener gaat ervan uit dat de instroom-, nareis- en opvangcijfers doorlopend goed gemonitord worden, maar na drie jaar is een evaluatiemoment gepast, waarin nut en noodzaak van de wet tegen het licht wordt gehouden.

Als de asielinstroom significant is gedaald, is het niet meer nodig om de doorgevoerde maatregelen in stand te houden. Deze maatregelen, zoals de strengere voorwaarden voor de nareis van gezinsleden van subsidiair beschermden, vormen een inbreuk op de rechten van vreemdelingen op een gezinsleven en moeten daarom niet langer duren dan nodig. Indiener vindt het daarom in de lijn der rede liggen dat de wet weer wordt ingetrokken als bij een evaluatie na drie jaar blijkt dat er geen crisissituatie meer is.

Ceder