[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Nota van wijziging

Wijziging van de Wet op het financieel toezicht, de Bankwet 1998 en enige andere wetten in verband met de goede werking van het chartale betalingsverkeer (Wet chartaal betalingsverkeer)

Nota van wijziging

Nummer: 2025D37006, datum: 2025-09-04, bijgewerkt: 2025-09-10 10:42, versie: 3 (versie 1, versie 2)

Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (kst-36711-7).

Gerelateerde personen: Bijlagen:

Onderdeel van kamerstukdossier 36711 -7 Wijziging van de Wet op het financieel toezicht, de Bankwet 1998 en enige andere wetten in verband met de goede werking van het chartale betalingsverkeer (Wet chartaal betalingsverkeer).

Onderdeel van zaak 2025Z05560:

Onderdeel van zaak 2025Z16012:

Onderdeel van activiteiten:

Preview document (🔗 origineel)


Tweede Kamer der Staten-Generaal 2
Vergaderjaar 2024-2025

36 711 Wijziging van de Wet op het financieel toezicht, de Bankwet 1998 en enige andere wetten in verband met de goede werking van het chartale betalingsverkeer (Wet chartaal betalingsverkeer)

Nr. 7 NOTA VAN WIJZIGING

Ontvangen 5 september 2025

Het voorstel van wet wordt als volgt gewijzigd:

A

Artikel I, onderdeel C, wordt als volgt gewijzigd:

1. In het voorgestelde artikel 3:267m, derde lid, wordt «lid» vervangen door «artikel».

2. In het voorgestelde artikel 3:267l, vierde lid, wordt «Het eerste en tweede lid» vervangen door «Het eerste tot en met derde lid».

B

Na artikel IV wordt een artikel ingevoegd, luidende:

ARTIKEL IVa

Onze Minister van Financiën zendt binnen vijf jaar na de inwerkingtreding van deze wet aan de Staten-Generaal een verslag over de doeltreffendheid en de effecten van deze wet in de praktijk.

Toelichting

A

Dit onderdeel corrigeert onjuiste verwijzingen.

B

Aanvankelijk werd in het voorstel voor de evaluatie vertrouwd op het Maatschappelijk Overleg Betalingsverkeer (MOB). Naar aanleiding van het verslag is ervoor gekozen om alsnog een evaluatiebepaling in het wetsvoorstel op te nemen. De wet zal binnen vijf jaar geëvalueerd worden op haar doeltreffendheid en de effecten in de praktijk. Tegen die tijd kan overwogen worden om bij de evaluatie van het onderhavig wetsvoorstel ook de ontwikkelingen rond de acceptatieplicht te betrekken.1

De Minister van Financiën,
E. Heinen


  1. Zie amendement-Flach/Dijk betreffende de acceptatieplicht van contant geld, Kamerstukken II 2023/24, 36 228, nr. 19.↩︎