Amendement van het lid Krul over een grondslag om bij algemene maatregel van bestuur regels te stellen over de CCMO-rapportages
Voorstel van wet van de leden Paternotte en Bevers tot wijziging van de Embryowet in verband met de afschaffing van het tijdelijk verbod op het doen ontstaan van embryo’s voor wetenschappelijk onderzoek
Amendement
Nummer: 2025D49865, datum: 2025-12-03, bijgewerkt: 2025-12-03 15:39, versie: 1
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: H.M. Krul, Tweede Kamerlid (CDA)
Onderdeel van kamerstukdossier 36416 -17 Voorstel van wet van de leden Paternotte en Bevers tot wijziging van de Embryowet in verband met de afschaffing van het tijdelijk verbod op het doen ontstaan van embryo’s voor wetenschappelijk onderzoek.
Onderdeel van zaak 2025Z21108:
- Indiener: H.M. Krul, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
- 2025-12-09 15:00: Stemmingen (Stemmingen), TK
Preview document (🔗 origineel)
| TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL | 2 | |
| Vergaderjaar 2025-2026 | ||
| 36 416 | Voorstel van wet van de leden Paternotte en Bevers tot wijziging van de Embryowet in verband met de afschaffing van het tijdelijk verbod op het doen ontstaan van embryo’s voor wetenschappelijk onderzoek | |
| Nr. 17 | AMENDEMENT VAN HET LID krul | |
| Ontvangen 3 december 2025 | ||
| De ondergetekende stelt het volgende amendement voor: | ||
In artikel I wordt voor onderdeel A een onderdeel ingevoegd, luidende:
0A
In artikel 4 wordt onder vernummering van het derde lid tot het vierde lid na het tweede lid een lid ingevoegd, luidende:
3. Bij algemene maatregel van bestuur worden regels gesteld omtrent zaken waar de centrale commissie in ieder geval aandacht aan besteedt bij vaststelling van het verslag bedoeld in het eerste lid.
Toelichting
De indiener wil met dit amendement bewerkstelligen dat er per AMvB regels worden vastgelegd aan de jaarlijkse rapportages van de CCMO. De bedoeling van de indiener is dat in ieder geval jaarlijks op een transparante en open wijze door de CCMO geaggregeerd gerapporteerd moet worden over het aantal goedgekeurde en afgekeurde onderzoeksvoorstellen, inclusief een algemene rapportage waarom onderzoeken al dan niet zijn goedgekeurd. Daarnaast wenst de indiener dat de CCMO jaarlijks in de rapportage onderbouwt of, en zo ja waarom, het toestaan van onderzoek met speciaal daarvoor gekweekte embryo’s nog nodig zou zijn.
Krul