Amendement van het lid Dobbe ter vervanging van nr. 20 over middelen om de geplande bezuinigingen op ouderenzorg te voorkomen
Vaststelling van de begrotingsstaten van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (XVI) voor het jaar 2026
Amendement (gewijzigd/nader/vervangend)
Nummer: 2026D08378, datum: 2026-02-24, bijgewerkt: 2026-02-24 13:41, versie: 1
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: S.E.M. Dobbe, Tweede Kamerlid (SP)
Onderdeel van kamerstukdossier 36800 XVI-74 Vaststelling van de begrotingsstaten van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (XVI) voor het jaar 2026.
Onderdeel van zaak 2026Z03660:
- Indiener: S.E.M. Dobbe, Tweede Kamerlid
- Voortouwcommissie: TK
Preview document (🔗 origineel)
| TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL | 2 | |
| Vergaderjaar 2025-2026 | ||
| 36 800 XVI | Vaststelling van de begrotingsstaten van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (XVI) voor het jaar 2026 | |
| Nr. 74 | AMENDEMENT VAN HET LID Dobbe ter vervanging van dat gedrukt onder nr. 201 | |
| Ontvangen 24 februari 2026 | ||
| De ondergetekende stelt het volgende amendement voor: | ||
In artikel 3 Langdurige zorg en ondersteuning van de departementale begrotingsstaat worden het verplichtingenbedrag en het uitgavenbedrag verhoogd met € 260.000 (x € 1.000).
Toelichting
Dit amendement regelt dat de € 260 miljoen aan geplande bezuinigingen op de ouderenzorg in 2026 niet doorgevoerd worden. In het hoofdlijnenakkoord ouderenzorg was afgesproken om de € 502 miljoen aan eerder geplande bezuinigingen voor 2026 te verlagen, maar daarna bleef nog steeds een forse bezuiniging over. Dit blijft een onwenselijke bezuiniging. Immers staat personeel in de ouderenzorg nu al steeds vaker onder druk en moeten zij met minder collega’s voor meer ouderen zorgen. Door deze bezuiniging dreigt deze zorg nog verder uitgekleed te worden en zal de druk nog meer terecht te komen bij mantelzorgers. Daarom steltindiener voor om deze bezuiniging te schrappen.
De dekking hiervoor wordt gevonden in een taakstellend versoberen van de expatregeling. Dit kan echter pas geregeld worden bij het belastingplan voor 2027, waarbij de opbrengsten via een kasschuif kunnen worden gebruikt voor de dekking van dit amendement in 2026.
Dobbe
Vervanging in verband met een wijziging van de toelichting.↩︎