[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Appreciatie van de motie van het lid Ergin over extra capaciteit vrijmaken bij CAP (Kamerstuk 36708-69)

Toeslagen

Brief regering

Nummer: 2026D10720, datum: 2026-03-09, bijgewerkt: 2026-03-11 14:40, versie: 2 (versie 1)

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Gerelateerde personen: Bijlagen:

Onderdeel van kamerstukdossier 36708 -78 Toeslagen.

Onderdeel van zaak 2026Z04698:

Onderdeel van activiteiten:

Preview document (🔗 origineel)


36708 Toeslagen

Nr. 78 Brief van de staatssecretaris van Financiën

Aan de Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal

Den Haag, 9 maart 2026

Op afgelopen woensdag, 4 maart, vond plenair een debat plaats in uw Kamer over het verstrekken van op de zaak betrekking hebbende stukken bij opzet/grove schuld. Tijdens dit debat heeft het lid Ergin een motie ingediend1 over het per direct vrijmaken van extra capaciteit bij CAP (Belastingdienst). Ik heb toegezegd schriftelijk een appreciatie te geven. Dat doe ik met deze brief.

De motie verzoekt de regering per direct extra capaciteit vrij te maken bij CAP zodat ouders en hun gemachtigden tijdig toegang krijgen tot alle stukken die betrekking hebben op de vaststelling van opzet/grove schuld.

Ik apprecieer deze motie als overbodig. Met CAP vinden doorlopend gesprekken plaats over de benodigde capaciteit. Dit om te voorkomen dat de hersteloperatie vertraging oploopt. Na nogmaals gesproken te hebben over wat er nu van CAP wordt gevraagd met de gestandaardiseerde werkwijze, die ik tijdens het debat heb beschreven, is het duidelijk geworden dat extra capaciteit niet nodig is. Met het ouderdossier en de eventueel opgevraagde stukken worden de op de zaak betrekking hebbende stukken verstrekt en dit blijft mogelijk met de beschikbare capaciteit.

De staatssecretaris van Financiën,

S.T.P.H. Palmen


  1. Kamerstukken II 2025/26, 36 708, nr. 69 (Motie Ergin over capaciteit CAP)↩︎