[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

De mobiele eenheid voor Utrecht

Schriftelijke vragen

Nummer: 2026D13493, datum: 2026-03-24, bijgewerkt: 2026-03-24 12:52, versie: 1

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Krijg melding als deze vragen beantwoord worden:

Gerelateerde personen:

Onderdeel van zaak 2026Z05929:

Preview document (🔗 origineel)


2026Z05929

(ingezonden 24 maart 2026)

Vragen van het lid Mutluer (GroenLinks-PvdA) aan de minister van Justitie en Veiligheid over de mobiele eenheid voor Utrecht

  1. Kent u de berichten 'Dijksma wil eigen ME, minister geschrokken van impact ongeregeldheden Overvecht op agenten' 1) en 'Sneller inzetbare ME: waarom Utrecht naar Den Haag en Rotterdam kijkt' 2)?

  2. Op grond van welke criteria wordt bepaald of een stad een eigen paraat peloton van de Mobiele Eenheid (ME) krijgt?

  3. Waarom heeft Utrecht geen eigen paraat ME-peloton? Wat betekent dat voor de ME-paraatheid in die stad?

  4. Deelt u de mening van de genoemde politiesocioloog dat een paraat ME-peloton het verschil kan maken bij een effectieve aanpak van ongeregeldheden? Zo ja, op welke wijze? Zo nee, waarom niet?

  5. Deelt u de mening van de burgemeester van Utrecht dat bij gebrek aan een eigen ME-peloton agenten in Utrecht langer moeten wachten op ondersteuning van de ME dan in andere grote steden? Zo nee, waarom niet?

  6. Deelt u de mening van de burgemeester van Utrecht dat er ook voor Utrecht een paraat peloton ME beschikbaar moet komen? Zo ja, hoe en op welke termijn gaat u dat bewerkstellingen? Zo nee, waarom niet en hoe wordt er dan wel voor een snellere inzet van de ME in die stad gezorgd?

  1. RTV Utrecht, 16 maart 2026, Dijksma wil eigen ME, minister geschrokken van impact ongeregeldheden Overvecht op agenten (www.rtvutrecht.nl/nieuws/4018365/dijksma-wil-eigen-me-minister-geschrokken-van-impact-ongeregeldheden-overvecht-op-agenten).

  2. RTV Utrecht, 17 maart 2026, Sneller inzetbare ME: waarom Utrecht naar Den Haag en Rotterdam kijkt (www.rtvutrecht.nl/nieuws/4018846/sneller-inzetbare-me-waarom-utrecht-naar-den-haag-en-rotterdam-kijkt).