Antwoord op vragen van het lid El Abassi over over de aanhouding van een man in de binnenstad van Tiel wegens het zwaaien met een wapen vanuit een woningraam
Antwoord schriftelijke vragen
Nummer: 2026D16167, datum: 2026-04-07, bijgewerkt: 2026-04-07 14:52, versie: 2 (versie 1)
Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.
Gerelateerde personen:- Eerste ondertekenaar: D.M. van Weel, minister van Justitie en Veiligheid
Onderdeel van zaak 2026Z03653:
- Gericht aan: D.M. van Weel, minister van Justitie en Veiligheid
- Voortouwcommissie: TK
Preview document (🔗 origineel)
AH 1544
Antwoord van minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) (ontvangen 7 april 2026)
Zie ook Aanhangsel Handelingen, vergaderjaar 2025-2026, nr. 1360
Vraag 1
Bent u bekend met het bericht ‘Man aangehouden in Tielse binnenstad, zou
met wapen uit raam hebben gezwaaid’? 1
Antwoord op vraag 1
Ja.
Vraag 2
Klopt het dat in de woning van betrokkene zowel een vuurwapen als een
luchtdrukwapen zijn aangetroffen en in beslag zijn genomen?
Antwoord op vraag 2
Volgens berichtgeving in de media is bij de aanhouding een wapen aangetroffen. Het is aan de politie en het Openbaar Ministerie om in het kader van het lopende onderzoek vast te stellen welke voorwerpen precies zijn aangetroffen en in beslag zijn genomen.
Vraag 3
Heeft de politie signalen of meldingen ontvangen dat het wapen vanuit de
woning is gericht in de richting van de vrouweningang van de Stichting
Ahmet Yesevi Moskee in Tiel? Zo ja, wordt dit betrokken bij het
strafrechtelijk onderzoek en de duiding van het incident?
Antwoord op vraag 3
De politie en het OM doen onderzoek naar de feiten en omstandigheden van het incident. Daarbij worden meldingen, signalen en andere relevante informatie betrokken bij het onderzoek. Over de inhoud en de voortgang van een lopend strafrechtelijk onderzoek worden geen nadere mededelingen gedaan.
Vraag 4
Wordt in het onderzoek expliciet bezien of sprake is van een mogelijk
haatmotief of gerichte intimidatie van een religieuze instelling, en
welke maatregelen zijn genomen om de veiligheid van bezoekers van de
moskee te waarborgen?
Antwoord op vraag 4
De politie en het OM onderzoek doen onderzoek naar de feiten en omstandigheden van het incident. Indien er aanwijzingen zijn dat een discriminerend aspect een rol kan hebben gespeeld, wordt dit conform de Aanwijzing discriminatie betrokken bij het opsporingsonderzoek.2 Hierbij wordt, gelet op de ernst en de impact op de samenleving en de openbare orde, prioriteit gegeven aan de strafrechtelijke aanpak.
De verantwoordelijkheid voor de lokale veiligheidssituatie ligt primair bij de burgemeester, in samenspraak met politie en het OM. Op basis van de lokale situatie en actuele dreigingsinformatie van de inlichtingen- en veiligheidsdiensten zullen er passende maatregelen worden getroffen door het lokaal bevoegd gezag.
De Gelderlander, 23 februari 2026, Man aangehouden in Tielse binnenstad, zou met wapen uit raam hebben gezwaaid (www.gelderlander.nl/tiel/man-aangehouden-in-tielse-binnenstad-zou-met-wapen-uit-raam-hebben-gezwaaid~a479b01d/?referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F).↩︎
Regeling Aanwijzing discriminatie, 2025.↩︎