[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Verslag houdende een lijst van vragen inzake Wijziging van de begrotingsstaat van het Deltafonds voor het jaar 2026 (wijziging samenhangende met de Voorjaarsnota)(Kamerstuk 36915-J)

Wijziging van de begrotingsstaat van het Deltafonds voor het jaar 2026 (wijziging samenhangende met de Voorjaarsnota)

Lijst van vragen

Nummer: 2026D16913, datum: 2026-04-09, bijgewerkt: 2026-04-09 16:43, versie: 1

Directe link naar document (.docx), link naar pagina op de Tweede Kamer site.

Gerelateerde personen:

Onderdeel van zaak 2026Z04500:

Onderdeel van activiteiten:

Preview document (🔗 origineel)


36915-J Wijziging van de begrotingsstaat van het Deltafonds voor het jaar 2026 (wijziging samenhangende met de Voorjaarsnota)

nr. Lijst van vragen

Vastgesteld (wordt door griffie ingevuld als antwoorden er zijn)

De vaste commissie voor Infrastructuur en Waterstaat, belast met het

voorbereidend onderzoek van dit voorstel van wet, heeft de eer verslag uit

te brengen in de vorm van een lijst van vragen.

De vragen zijn op 9 april 2026 aan de minister gezonden en bij brief van ... beantwoord.

Voorzitter van de commissie,

Huizenga

Griffier van de commissie,

Schukkink

Nr Vraag Bijlage Blz. (van) t/m
Hoeveel geld wordt uitgegeven aan projecten rond het Grevelingenmeer? En aan de verzouting daarvan?
In hoeverre worden de BES-eilanden ook meegenomen in het Deltafonds, gezien het feit dat kustbescherming een groot adaptatieprobleem is voor de BES-eilanden, en de BES-eilanden volgens het vonnis van de Bonaire-klimaatzaak integraal moeten worden meegenomen in het Nederlandse Klimaatadaptatieplan?
Acht u het realistisch om het verwachte tekort voor 2026 te dekken met een verschuiving van € 225 miljoen vanuit 2027, gezien de resterende middelen voor waterveiligheid in dat jaar?
Hoe verhoudt de verlaging van de uitgaven op artikel 1 (waterveiligheid) met € 260 miljoen in 2027 zich tot de beoogde versnelling van het Hoogwaterbeschermingsprogramma (HWBP)?
Kunt u toelichten waarom er € 152,8 miljoen voor het project Bestaande Spuimiddelen (bij de Afsluitdijk) wordt teruggeboekt naar de investeringsruimte?
Is bij de terugboeking voor Bestaande Spuimiddelen sprake van een feitelijke meevaller of van een vertraging in de besluitvorming of de uitvoering?
Zijn de teruggeboekte middelen voor Bestaande Spuimiddelen op een later moment alsnog nodig voor de spuimiddelen van de Afsluitdijk?
Klopt het dat in de tabel met belangrijkste uitgavenmutaties de overboeking van de KRW-reservering (artikel 5) naar KRW-uitvoering (artikel 7) per abuis is vermeld voor de jaren 2027-2029 in plaats van voor de jaren 2026-2028? 6 7
Kunt u toelichten waar de € 82 miljoen extra voor de Kaderrichtlijn Water aan wordt besteed, aanvullend op de € 168 miljoen (verdeeld over 2026 en 2027) die bij de eerste suppletoire begroting 2025 al extra is uitgetrokken? Betreft het grotere tegenvallers, prijsstijgingen en/of uitvoering van extra maatregelen? 6 7