[overzicht] [activiteiten] [ongeplande activiteiten] [besluiten] [commissies] [geschenken] [kamerleden] [kamerstukdossiers] [🧑mijn] [open vragen]
[toezeggingen] [stemmingen] [verslagen] [🔍 uitgebreid zoeken] [wat is dit?]

Lijst van vragen, gesteld aan de regering, over het rapport Resultaten verantwoordingsonderzoek 2024 bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken (Kamerstuk 36470-V-2)

Jaarverslag en slotwet Ministerie van Buitenlandse Zaken 2024

Lijst van vragen

Nummer: 2025D25031, datum: 2025-05-28, bijgewerkt: 2025-06-04 17:04, versie: 3 (versie 1, versie 2)

Directe link naar document (.pdf), link naar pagina op de Tweede Kamer site, officiële HTML versie (nds-tk-2025D25031).

Gerelateerde personen:

Onderdeel van zaak 2025Z08732:

Onderdeel van activiteiten:

Preview document (🔗 origineel)


2025D25031 Lijst van vragen

De vaste commissie voor Buitenlandse Zaken heeft een aantal vragen voorgelegd aan de Minister van Buitenlandse Zaken over het Rapport van de Algemene Rekenkamer: Resultaten verantwoordingsonderzoek 2024 bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken (vragen aan de Minister) (Kamerstuk 36740 V, nrs. 1 en 2).

De voorzitter van de commissie,

Klaver

De griffier van de commissie,

Westerhoff

1 Hoe kijkt u naar de kritiek van de Algemene Rekenkamer op de financiën in het licht van de benodigde bezuinigingen? Denkt u dat de verbetering van eigen financiën ook een rol kan spelen binnen de bezuinigingen?
2 Kunt u toelichten welke maatregelen specifiek worden genomen om te voorkomen dat Nederland het resterende bedrag van € 2,9 miljard uit het Herstel- en Veerkrachtplan misloopt, nu duidelijk is dat een aantal doelstellingen vertraging heeft opgelopen?
3 Hoe groot acht u de kans dat Nederland de resterende € 2,9 miljard uit het Herstel- en Veerkrachtplan zal mislopen?
4 Zijn er andere lidstaten die eveneens moeite hebben met het behalen van de afgesproken mijlpalen en doelstellingen in het kader van het Herstel- en Veerkrachtplan? Hoe beoordeelt de Europese Commissie doorgaans verzoeken tot herziening van deze mijlpalen, bijvoorbeeld in het licht van vertraging of wijzigende omstandigheden?
5 Waarom zijn de verwachte baten uit het Herstel- en Veerkrachtplan volledig opgenomen in de begroting, terwijl bekend is dat vertraging en onzekerheden de kans op volledige uitbetaling verkleinen?
6 Waarom zijn de risico’s op het mislopen van de resterende € 2,9 miljard niet expliciet zichtbaar gemaakt in de begroting van het Ministerie van Buitenlandse Zaken, ondanks signalen van de Algemene Rekenkamer over onvoldoende risicobeheersing?
7 Hoe beoordeelt u de aanbevelingen van de Algemene Rekenkamer met betrekking tot de drie resterende betaalverzoeken uit het Herstel- en Veerkrachtplan?
8 Gaat u het verbeterplan voor het financieel beheer met de Tweede Kamer delen?
9 Bent u van plan om het systeem SAP-BZ aan te passen of te vervangen, aangezien er problemen lijken te zijn ontstaan bij de registratie van verplichtingen en overschotten door de overstap op deze eigen financiële administratie?
10 Hoe wilt u inzetten op verbetering van het financiële beheer bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken?